Je to sice už skoro měsíc a půl co jsme se tradičně zúčastnili souboje 4-člených družstev na festivalu šachu v Pardubicích.

Tentokrát jsem postavili 3 družstva, z týmu A, se omluvil Luděk Sedlák a tak za něj díky iniciativě Luboše Maršálka zaskočil Aleš Palas z Kralup.

A- hrálo v sestavě 1. Radek Vevera, 2. Aleš Palas 3. Luboš Maršálek 4. Jiří Halla.

B - hrálo 1. Jan Framberk 2. Petr Buriánek 3. Radim Hataš 4. Ondra Hataš

C - hrálo první 3 partie náš host Jana Sochorová a 4-7. kolo Marek Štván  2. Ota Aron  na 3. za Jardu Přibyla alternoval Patrik Vágner z Náchodu a 4. šach. obsadila Míša Hatašová.

A-čko uhrálo 16 bodů a skončilo na pěkném 34 místě ze 110 účastníků z toho všichni hráči uhráli 4 body ze 7 partií.

B-čko uhrálo 9 bodů a skončilo na 93 místě

C-čko uhrálo 11,5 bodu a skočilo na 88 místě - z toho Míša uhrála skvělých 5,5 bodu ze 7 partií - gratulujeme,

Jana Sochorová na první šachovnici uhrála 3 remízy mj. s Honzou Framberkem ve třetím kole kde se střetlo B s C .(B vyhrálo 2,5-1,5)

Jak šel život týmu A

V 1. kole dostáváme tým Riga chess school 1 vedený legendou, která osobně pamatuje mistra světa Tala z 60-tých let, velmistrem Klovansem.

Bojujeme statečně, ale soupeř je nad naše síly, jenom Radek si vzpomněl jak loni proháněl GM Potapova (nakonec remis se kterou musel být Potapov spokojen).

Letos si něco podobného Radek zopakoval a výsledkem byla opět remis viz partie

2. kolo Příbramský spolek 2010 A vedený Jiřím Saxlem a vítězíme 4-0

3. kolo těžký soupeř 2222 SK Polabiny B remizuje Aleš a mně se podařilo zdolat naši mladou naději Jakuba Půlpána (bylo to asi v životě naposled)

(viz partie) prohráváme 2,5-1,5

4. kolo Slovan Broumov Radek remis, Aleš a Luboš vyhráli a já jsem ostudně prohrál když jsem ve 3. tahu získal zdravého pěšce a hrál dále velmi laxně.

celkově vítězíme 2,5-1,5 (Partie Aleš -Jarda Přibyl)

5. kolo SpGs Znojmo - jsme favoriti a vítězíme 4-0

6. kolo Spartak Vlašim A - silný tým, Radek remizuje s Pavlem Vojtou, Luboš s Ondrou Matějovským a já s Alešem prohráváme a celkově tedy 3-1

viz partie Luboš - Ondra

7. kolo - neznámý a nevyzpytatelný soupeř Pivní komando všichni remizují a já vítězím takže celkově 2,5-1,5.

Celkově tedy 34 místo ze 110 účastníků a 22 místo v MČR gratuluji týmu, jemuž jsem měl čest dělat kapitána.

Turnaj proběhl v pohodě nejen šachové, ale i po společenské stránce, kde se výrazným