Caissa Open se povedl

kliknutím zvětšit

Caissa OPEN 2010 se povedl. Za nečekaně pěkného počasí se sešlo 108 šachových nadšenců od amatérů až po mistry, hezky si zahráli, zafandili našim hokejistům, rozebrali si zasloužené ceny, pojedli opečeného prasátka a ti nejvytrvalejší si na zahradě zahráli i poker naslepo, což se hned tak nevidí.

Beletrističtější popis jsem ponechal povolanějším (konkrétně Luďkovi Sedlákovi) a zaměřím se jen na šachovou stránku, pokud se mi z pozice rozhodčího a pořadatele podařilo něco zahlédnout a případně si i zapamatovat.

Účast byla o něco méně početná a slabší než vloni, ale i tak se sešel velmi pěkný turnaj, k jehož favoritům patřili bezesporu IM Bernášek, GM Velička, další čtyři IM a můj tajný tip, náš dobrý známý FM Tomáš Vojta. Souboje v čele turnaje byly tentokrát vyrovnanější a nic nepřipomnělo loňskou spanilou jízdu pana Lázničky. Jediným neporaženým účastníkem byl nakonec vítěz turnaje IM Jan Bernášek, který měl ale trochu namále hned v prvním kole s říčanským Martinem Pospíšilem (PRVNÍ UKÁZKA). Je ovšem třeba říci, že pozice po 20. tahu byla sice pro bílého výhodná, ovšem dostatečně složitá na to, aby se méně zkušený vůdce bílých nakonec spletl.


Nejbojovnější, ale i nejriskantnější šachy hrál určitě Tomáš Vojta – kdykoli jsem šel okolo jeho partie, měl obětovaného minimálně pěšce. V partii s Veličkou (DRUHÁ UKÁZKA) se sice korektnost jeho oběti pěšce neprokázala, ale zaváhání soupeře v koncovce náš dobrý známý potrestal znamenitě. Spokojen s výkonem i umístěním je jistě Pavel Freisler, příliš nadšeni asi nebudou Velička, Jirka a Lukáš Černoušek.


Z našich borců se podle očekávání nejlíp umístil devátý Jindra Novák (6,5), i když po prvních třech kolech to na velký úspěch opravdu nevypadalo. Závěr 5,5/6 byl ale impozantní. Zpovzdálí jsem sledoval samozřejmě i Jirku Rýdla, ten začal moc dobře, ale konec ho zastihl v totálním útlumu (0/3) a zůstal tak trochu za mým trenérským očekáváním. Ale jistě si zahrál dobře a svižnější tempo mu určitě občas prospěje.

Náš turnaj si už získal své zasloužené místo v termínovém kalendáři a doufám, že jeho dobrou pověst udržíme i do dalších let. Ocenění zaslouží celý realizační tým - Honza, Maruška, Radek, ale i Radim Hataš, jehož zásadní podíl na minulých ročnících turnaje nelze docenit.

 

Na příští CAISSA OPEN se těší

Míla Vanka


názory k článku

Komentáře


09.02.2016
Radim v Aktuálně
21.01.2016
Martin M. v Aktuálně
22.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014

 

 

Anketa

 


vytvořeno pomocí Gaia CMS firmy Artemis webdesign © 2008 V