Článek Luďka Sedláka o KP družstev v blesku, Tuřany 26.6. 2010

kliknutím zvětšit

4. a 7. místo Caissy v KP družstev v bleskové hře

Výběr Caissy Úholičky už podruhé v tomto roce zamířil do Tuřan, aby změřil své síly s ostatními celky Středočeského kraje, tentokrát v KP v bleskové hře.

            Na krajský blicák jsme postavili dokonce dvě družstva (A - Novák, Framberk, Hruška, Otruba; B - Sedlák, Halla, Vondrášek, Buriánek), ale při pohledu na nabité sestavy našich soupeřů bylo jasné, že případné zopakování titulu krajských přeborníků z březnového rapidu by se rovnalo malému zázraku.

kliknutím zvětšit

Hrálo se pod širým nebem, hospoda byla připravena jen pro případ špatného počasí. To účastníci nejprve přivítali s povděkem, postupně ale mnozí hořce litovali, protože dvě řady stolů byly vystaveny pálícímu slunci, zatímco sousední hospoda skýtala blahodárný chládek. Návštěvníkům hospody tiše závidělo zejména naše béčko, které odehrálo celý turnaj na prvních stolech pod největším žárem, prý „z protekce".

kliknutím zvětšit

K turnaji nastoupilo 9 družstev, takže se hrálo systémem každé s každým dvoukolově. Náš vyrovnaný A-tým ukázal svou sílu, z osmi zápasů vyhrál pět, jednou remízoval a prohrál jen dva, ale chyběl mu zabijácký instinkt k tomu, aby si na slabších soupeřích nahrál potřebné skóre. Jelikož o pořadí rozhodoval olympijský systém (součet bodů na všech šachovnicích), stačil zisk 37,5 bodu z 64 partií jenom na „brambory" za nepopulární 4. místo, a to navíc až po dodatečném přepočítání výsledků, neboť na místě byl náš tým vyhlášen až jako 5. (při rovnosti ostatních kritérií pořadatelé rozhodli o 4. místě losem). Přitom zápasovou bilanci (5 1 2) měl tým navlas stejnou jako stříbrná Vlašim. Nikdo z našeho áčka nepropadl, všichni udrželi svou šachovnici, ale k úplné spokojenosti nějaký ten bodík přece jen chyběl. Nejvíc bodů uhrál na 4. desce Pavel Otruba (skvělých +7). Výsledky jednotlivců: Novák 8, Framberk 8,5, Hruška 9,5, Otruba 11,5. Na první desce se s Caissou Úholičky v tichosti rozloučil Jindra Novák. Tři roky hrál úspěšně za dvě družstva Caissy v soutěžích družstev a šířil čest a slávu oddílu v mnoha turnajích. Je jasné, že dojíždění z Kladna, zvlášť při obdivuhodné frekvenci Jindrových partií, nebylo snadné, snad to teď bude mít jednodušší. Jistě se dál budeme potkávat na nejrůznějších akcích v Úholičkách, Libčicích, Praze a okolí. Každopádně v novém působišti přejeme Jindrovi hodně štěstí.

kliknutím zvětšit

B-tým bojoval, ale zejména na prvních dvou deskách (já a Jirka Halla) to chtělo ještě párkrát někoho fiknout. Hvězdou týmu byl na 3. desce Ondřej Vondrášek, který se jako jediný z týmu dostal (a to výrazně!) přes 50%, získal výborných 10,5 bodu. Snad si spravil chuť po nevýrazném výsledku v soutěži družstev a jasně naznačil, že pro příští rok se rýsuje nová opora Caissy! Petr Buriánek začal nejistě, v druhé polovině turnaje se ale chytil a celková bilance je nakonec velice slušná. Výsledky jednotlivců: Sedlák 4, Halla 4, Vondrášek 10,5, Buriánek 6,5.

kliknutím zvětšit

Suverénním krajským blickařským přeborníkem se stal tým ŠK Kladno. Silná sestava Vondra, Růžička, Gutman, Mišičko nedala soupeřům žádnou šanci, Kladeňáci vyhráli všech 8 zápasů a získali 48,5 bodu z 64 partií. Šanci neměla ani silná Vlašim (bratři Vojtové, Zvára, Hašek), která zaostala o plných 7 bodů, bronz vybojoval téměř domácí SK DDM Slaný (Trejbal ml., Růžička, Vokatý, Trejbal st.).

Celkové pořadí: 1. ŠK Kladno 48,5; 2. TJ Spartak Vlašim 41,5; 3. SK DDM Slaný A 39,5; 4. Caissa Úholičky A 37,5; 5. TJ Český lev Kolešovice 36,5; 6. ŠK Zlonice 25,5; 7. Caissa Úholičky B 25; 8. SK DDM Slaný B 21; 9. ŠK Stochov 13. Drobnou kuriozitou je vzájemný výsledek bratrovražedného zápasu Caissa A - Caissa B 5:3, který dopadl pro nás nejhůř, jak mohl. Při výraznějším vítězství mohlo áčko dosáhnout na bronz, při remíze naopak béčko na 6. místo.

Co napsat na závěr? V Tuřanech vládla pohoda, většina členů obou týmů Caissy si ještě zahrála, popila a poklábosila v místní hospůdce. Určitě do Tuřan zase rádi přijedeme.

 

Luděk Sedlák

 

názory k článku

Honza F. - 29.06.2010 21:26
Byl to super den, díky všem za účast....
 

Komentáře


09.02.2016
Radim v Aktuálně
21.01.2016
Martin M. v Aktuálně
22.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014

 

 

Anketa

 


vytvořeno pomocí Gaia CMS firmy Artemis webdesign © 2008 V