hodnocení "D" 07-08

Ahoj všem,
je mojí příjemnou povinností napsat závěrečné hodnocení uplynulé sezóny družstva „D“.
     Úvodem bych chtěl poděkovat všem, kteří letos za „D-éčko“ hráli. Celou sezónu jsme odehráli v šesti lidech(ještě 2x nám vydatně pomohl Miloš), takže jsme si nemohl moc vybírat koho postavit a koho nechám odpočinout.
     Sezonu jsme rozehráli dobře a od začátku jsme byli na prvním místě kde nás až po pátém kole vystřídalo ŠK Kladno „E“ díky lepšímu pomocnému hodnocení. V následujícím kole jsme se však na čelo soutěže vrátili, protože náš hlavní rival prohrál s Buštěhradským „B-éčkem“, které se jako my natajilo postupovými ambicemi a čekalo nás hned v následujícím kole. V sedmém kole nás tedy čekal velice prestižní souboj, jelikož už jsme začínali tušit, že vzhledem k výsledkům našeho „C-éčka“ budeme muset celou soutěž vyhrát, jinak bychom měli v Regionální soutěži příští sezónu dvě družstva. Postavil jsem tedy nejsilnější sestavu a po lítém boji jsme na horké půdě soupeře dokázali vyhrát. Bohužel hned v následujícím kole nás čekala studená sprcha v podobě první a naštěstí jediné porážky v této sezóně. Kolešovice nás po našich individálních chybách na posledních třech šachovnicích převálcovali a my jsme prohráli 2-3.
Po tomto kole se situace v tabulce dost zdramatizovala a na celkové vítězství v soutěži mohlo teoreticky pomýšlet prvních sedm týmů tabulky. My jsme klesli díky horšímu pomocnému hodnocení na druhé místo hned za ŠK Kladno „E“. Naštěstí pro nás si ten samý víkend, ale v sobotu, Kladno předehrávalo zápas dalšího kola s Buštěhradským „C-éčkem“ a prohrálo 2-3. Bylo nám tedy jasné, že když v následujícím kole vyhrajeme, budeme zase s tříbodovým náskokem v čele celé soutěže. V devátém kole jsme tedy jeli do Rakovníka s nelehkým úkolem vyhrát s pátým týmem tabulky a vrátit se zpátky na první místo. Postavil jsem opět nejsilnější sestavu a podařilo se nám nepříjemného soupeře zdolat a vrátit se do čela tabulky. Musím přiznat, že jsme se díky výhře v Rakovníku a prohře Kladna trochu uklidnili, věděli jsme, že vše je v našich rukou. V desátém kole jsme přivítali Buštěhradské „C-éčko“ a celkem jasně ho přehráli, když krom remízy Mirka na první šachovnici všichni vyhráli.
     Čekal nás už jen poslední zápas a vzhledem k jasnému sestupu našeho „C-éčka“ jsem neponechal nic náhodě a postavil zase nejsilnější sestavu. K našemu nepříjemnému překvapení se z posledního zápasu stalo zbytečné drama, protože já i Ota jsme sehráli snad nejhorší partii sezóny a darovali jsme lacino body soupeři. Po remíze Ondry a vítězství Aleny přišly již zmíněné laciné prohry a vše zůstalo na Mirkovi, který se srdnatě bil na první šachovnici. V tuto chvíli jsme již bojovali o remízu v celém zápase, která by nám v případě předpokládaného vítězství Kladna stačila k celkovému vítězství v soutěži o jeden bod. Mirek nakonec nezklamal a soupeře po vyčerpávající bitvě udolal a zachránil remízu, která nám stačila k celkovému prvenství. Následně jsme se dozvěděli, že Kladno „jen“ remizovalo a že jsme si mohli dovolit v posledním kole i prohrát.
Úkol jsme tedy nakonec splnili a celou soutěž dokázali podruhé za sebou vyhrát.
Jednotlivé členy vzhledem ke své výkonnosti hodnotit nebudu. Myslím, že každý z nás ví, co se mu v této sezóně povedlo a kdy si vybral slabší chvilku.
Závěrem tedy ještě jednou všem z našeho družstva děkuji a gratuluji k vítězství v celé soutěži.
 
Petr

Komentáře


09.02.2016
Radim v Aktuálně
21.01.2016
Martin M. v Aktuálně
22.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014

 

 

Anketa

 


vytvořeno pomocí Gaia CMS firmy Artemis webdesign © 2008 V