Honza F. - hodnocení C

Zpráva o družstvu C aneb hodnocení týmu Caissa Úholičky „C“

Tým vstoupil do soutěže s chutí a s bojovností, taky co nám jiného zbývalo, když jsme měli dle papírových předpokladů jednu z nejslabších soupisek. Naštěstí nám los přál a na začátek jsme spláchli dva soupeře, se kterými jsme měli bojovat o setrvání v přeboru. Neratovické béčko nám pomohlo, tím že nepřijelo kompletní, stochovští působili odevzdaně a taky zápas bez větší snahy prohráli.

Pak následovala série zápasu s „těžkými“ soupeři. Ve všech zápasech (Slaný, Odelena Voda, Kralupy B, Mělník, Velvary) jsme nebyli horší, naše houževnatost, bojovnost a zarputilost nám dávala šanci na bodový zisk. Bohužel se tak nestalo a všechny zápasy jsme těsně prohráli. Přeci jen se projevila nezkušenost našeho týmu. Mnohdy nám chyběla kapička štěstí, mnohdy rozhodovala jen jedna partie.

Přišlo vítězství v derby nad Libčicemi po kterém bylo jasné, že naše družstvo se již v soutěži zachrání. A tak značně oslabená sestava utrpěla nejvýraznější porážku v Hostivici.

Myslím si, že průběžné 7. místo před posledním dvoukolem bylo nám všem odměnou za předvedené výkony. Následovaly zápasy s Kralupama C a Dobrovicema. Oba soupeři byli v tabulce pod námi, ale bohužel jsme vybojovali jen jeden bod. Mám takový pocit, že již z nás vyprchala zarputilost a chuť se drát o každý bod a tak nějak jsme jen soutěž dohráli. Výsledné 9. místo hodnotím jako mírný úspěch, při troše štěstí jsme mohli být v první polovině tabulky.

A teď již k hodnocení jednotlivých hráčů:

Honza Framberk (35%) známka: 4
Předvedl jsem jeden z nejhorších výsledků za družstva. Nejen, že jsem udělal pouze 3,5 bodu, ale mnohdy i hra musela působit na mě i spoluhráče chaoticky a zmateně. Alespoň ke konci soutěže přišlo zlepšení, ale to sotva mohlo napravit tak špatný dojem z prvních sedmi kol.

Marek Vlček (70%) známka: 1
Marek táhl naše družstvo po celou soutěž k bodovým ziskům. Nebýt zaváhaní v posledním kole v Dobrovicích, byl by hvězdou. Za připomenutí stojí, jak se vypořádal s Kučerou, Kopeckým a Trejbalem. Jako vždy předváděl nápaditou hru po celé šachovnici, novinky v zahájení, netradiční tahy ve střední hře, no a do koncovek se snad ani soupeři Marka nestačili dostat.

Martin Macháček (100%) známka: 1
Martin odehrál jen 3 partie, všechny bezpečně vyhrál a tím nám pomohl k šesti bodům. Nemá cenu dále jeho výkon komentovat.

Radim Hataš (35,7%) známka: 2

No když jsme psali Radima na 4. desku, tak trochu jsem se bál, že dostane na frak a moc bodů neudělá. Opak byl pravdou, ze silnějších soupeřů si nic nedělal, často je dostával do pozic, ve kterých se nevyznali (bohužel ani Radim ne). Škoda, že dobře rozehrané partie nedotáhl do vítězného konce, mohl mít víc jak 50%. Myslím si, že v příští sezóně se stane jedním z tahounů družstva.

Pepa Havlík (40%) známka: 3
Ze začátku Pepa působil jako hromádka neštěstí, pak ale získal sebevědomí a i bodíky. Tak trochu jsem postrádal v Pepově hře nápad, jiskru a náboj. Ale to se vše může změnit, stačí jen hrát a zapomenout na „běžné starosti“ života. V příští sezóně si na Pepu jen tak nikdo nepřijde, bude mít hodně remíz, když soupeř pomůže, Pepa kousne a zvítězí.

Petr Vorm (60%) známka: 2
Petr v našem družstvu nastupoval jen pokud mu to kapitán Béčka povolil. Vždy když nastoupil, měl jsem pocit, že neprohraje. Kdyby odstranil chronické časové tísně, byl by neprůstřelný. Možná tomu chybí ještě trochu agresivity.

Otik Aron (56,3%) známka: 2
Otik je nevyzpytatelný soupeř pro každého. Má svůj styl, který na první pohled působí dost jednoduše, ale v jednoduchosti je síla a když Otik do svých nenápadných tahů přimíchá léčku, bod je na spadnutí. Překvapivě a krásně dokázal porazit silného Dbalého z Hostivice, bezpečně vyhrál nad Pavlem Bartošem. Myslím si, že Otik patří někam na 6. desku, kdey si své vždy odehraje.

Alenka Horáčková (36,4%) známka: 3
Začalo to skvěle: tři výhry, skončilo to neslavně: čtyři prohry. Na Alence a její hře je vidět zlepšení, větší znalost zahájení, bohaté a bojovné pozice, složitá hra. Bohužel v těchto pozicích se Alenka orientovala hůře než soupeři. Chtělo by to v těchto pozicích najít TAH ZABIJÁK, až to tak bude, bude radost na Alenku a její výhry pohledět. Pro tuto sezónu pouze průměr, ale i tak Alenka patří do základu.

Zdeněk Preclík (78,6%) známka: 1
Pan doktor se stal objevem Cé družstva. Jeho výstavba (d4, c4, b3, Sb2) dává mnoho možností, jak pokračovat v partii, jednou se to zablokuje ve středu a pak otevírá po efku, jindy pan doktor vhodně vymění centrálního pěšce a náhle má dokonalou souhru figurek…radost pohledět. Takže velké a příjemné překvapení, vždy když Zdeněk nastoupil, počítal jsem s bodem.

Ondra Hataš (25%) známka: 3
Odehrál pouze 4 partie, takže se těžko hodnotí. V Odolene Vodě zahrál výborně a soupeři nedal šanci, naopak v Hostivici byl naprosto jednoduše a bez odporu přehrán. No chce to hrát a hrát…a výsledky a zlepšení se určitě dostaví

Marek Štván (30%) známka: 3-
Marka jsem dopsal na soupisku na poslední chvíli, aby nás bylo dost. Dostal šanci v pěti utkáních a popravdě toho moc nepředvedl. Na posledních deskách by hráč jeho kvalit měl jen a jen vítězit. Bohužel hrál nemastně, neslaně a dost často špatně hodnotil své pozice, k tomu se přidalo pár jednoranových chyb… Marek byl zbytečně nervosní, příští sezónu to bude určitě lepší.

Míša Hatašová (16,7%) známka: 3
Míša se mi těžko hodnotí, 5 vajec a pak jedno vítězství, kde jsem nebyl. S Míšou teď víc trénujeme, vím, že se hodně zlepšila, hodně se snaží a výsledky se dostaví už příští sezónu. Tipuji určitě 50%. Chce to vydržet a nebát se, ještě stovky partií prohraje, než se stane WM.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za docházku, jejich přístup ke hře a k celému týmu. Myslím si, že jsme táhli za jeden provaz a že toto družstvo má potenciál se zlepšovat a zlepšovat se bude. Bude nepříjemným soupeřem pro každého protivníka.

Honza F.

Komentáře


09.02.2016
Radim v Aktuálně
21.01.2016
Martin M. v Aktuálně
22.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014

 

 

Anketa

 


vytvořeno pomocí Gaia CMS firmy Artemis webdesign © 2008 V