Jirka Halla: Jak letos hrálo naše céčko

Po zprávách od Míly a Luďka o týmech A a B cítím povinnost napsat taky zprávu o týmu Caissa C. A jako v každé rodině jsou plusy a mínusy, tak začnu těmi mínusy  - ať to mám za sebou.

 

Největší a asi jediný mínus bylo sestavování sestavy a dopravy na každý zápas. Díky souběhu zápasů s áčkem, za který hráli často Mirek, Petr a taky já a dále že v týmu bylo 5 hráčů, ze kterých podle pravidel mohli hrát jen 3, bylo sestavování sestavy někdy na hranici šamanství. Naši mládežnící, se kterýma jsem počítal, měli ku podivu taky dost svých povinností (maturity, sporty, prázdniny atd.). Nakonec se to vždycky povedlo a až na jednu výjimku se hrálo v osmi. Sestavy byly na každý zápas v jiné a ve velmi rozdílné síle.

 

A teď pozitiva. Nepatřili jsme k favoritům, podle papírového Ela spíše k sestupu. Jen pro ilustraci: o tom, že zápasy nebyly procházkou růžovým sadem, svědčí i to, že v této soutěži hrálo hodně hráčů s Elem přes 2000 (na 1. desce byli i přes 2100 a 2200). Výsledek 3 výhry a 2 remízy a celkově 11 bodů byl nad očekávání. Velmi hodnotné vítězství bylo mj. v Brandýse, kde tým bojoval jako jeden muž (i když se dvěma ženami). Další výkon, který stojí za pozornost, bylo vítězství s Kralupami B, kde jsme sice hráli v nejsilnější sestavě, ale v 7 hráčích. (Jediný výpadek za celou sezónu, který padá na moji hlavu).

 

Mirek na 1. šachovnici hrál jen 4. zápasy a výkon 2,5 ze 4 je velmi dobrý (průměrné Elo soupeřů 1897) Zvlášť důležitá výhra byla v Brandýse. Petr si zahrál 1. šachovnici 3x celkově a padesát procent (průměr 1896) je výborný.

 

Co se mne týče, podal jsem lepší výkon se silnějšími soupeři než s hráči v béčku. Celkově jsem hrál 1. šachovnici 2x a zbytek až na jednu výjimku dvojku. Celkově 4 body ze 7 proti průměru 1890. Potěšila mě jedna partie s vítěznou Joly Lysou, která vyhrála skupinu bez ztráty kytičky, kdy za stavu 0-7 jsem se pomstil na 1. šachovnici za celý tým a snížil na 1-7. Pro zajímavost byla to výměnná Francie (bílýma) a pěkně ostrá a skončila matovým útokem.


Jarda si zahrál taky jednou 1. šachovnici a celkově podal velmi dobrý výkon. Zůstal sice pod 50%, ale jeho soupeři nebyli taky žádná párátka.

 

Bijec Ota dokázal 5 z 8 naprosto nekompromisně bez jediné remízy. Jeho málomluvnost je nám známá a tak přidávám, co říkali kluci po posledním zápase s Libčicemi: Ota prý pronesl za celý zápas 3 věty: 1. Dobrý den (to přišel) 2. Mat (to právě zafik Láďu Tybana) 3. Nashledanou (když odjížděl). Já si osobně myslím, že toho řekl víc než dost. Gratuluju k výkonu.


Alenka je velká bojovnice sehrála mnoho dlouhých partií, výborně je rozehrávala, jen někdy byl problém jak vyhrát vyhranou pozici. Patřila, jak říkám, spolu s Anetkou k ozdobám šachovým i společenským našeho týmu.

 

Další je Marek, měl sice slabší začátek (kdo z Úholiček nemá, viz např. tým A), ale měl dobrý konec tedy všechno dobré, zejména důležité vítězství v Brandýse.


Franta je taky velký bojovník. Odehrál skoro všechny zápasy a jeho výstavním kouskem byla výhra v Benátkách nad Jizerou Škoda, že mi ji neposlal zápis - dal bych ji do přehrávače. Byla to partie na téma umačkání soupeře na celé šachovnici.


Miloš obětavě doplňoval sestavu a byl na něj (ostatně jako vždycky) spoleh.


Ondra Hataš díky studijním povinnostem v Brně hrál jen 2x, ale získal 1,5 bodu - co k tomu dodat. Samozřejmě pochvalu.


Štěpán Dlohoš udělal 3 ze 4 - gratulace. Škoda že nemohl odehrát víc zápasů.


Anetka patřila samozřejmě k ozdobám týmu. Hrála až ve druhé polovině soutěže a její výkon 2 ze 4 je výborný. Zejména partie v Brandýse rozhodovala o vítězství v zápase.


Honza Kulička sbíral zkušenosti a nakonec taky vyhrál v posledním zápase.

 

Další mládežníci: Vojta Liška udělal remis (ze 2), Dominik Fojtů zaskočil 2x a na první body musí počkat do příští sezóny. Terezka Kuličková bojovala statečně, zatím byli její soupeři nad její síly. Šachovou budoucnost má ještě před sebou.

 

Celkově jsem s týmem spokojen, vládla v něm pohoda a ještě jednou gratuluji k úspěchu.

 

Jirka Halla, kapitán Caissy C


názory k článku

Luděk - 23.04.2014 21:28
Jirko, taky gratuluju. Myslím, že Céčko zaválelo a uhrálo víc, než se alo čekat. Zvlášť když se vezme v úvahu časté oslabování vinou kolizí s termíny áčka.
 

Komentáře


09.02.2016
Radim v Aktuálně
21.01.2016
Martin M. v Aktuálně
22.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014

 

 

Anketa

 


vytvořeno pomocí Gaia CMS firmy Artemis webdesign © 2008 V