Luděk Sedlák: Vzpoura outsiderů

aneb Cenné stříbro pro B-tým Caissy na KP v rapidu

 

Krajský přebor pětičlenných družstev v rapid-šachu má tradičního pořadatele - už několik let je jím agilní Šachový klub Zlonice. Na tento turnaj máme příjemné vzpomínky, před třemi lety se Caisse Úholičky podařilo vyhrát a získat přebornický titul. Kdo si chce zavzpomínat na staré časy, může na tomto webu sjet o několik obrazovek dolů a najít si článek „Caissa vyhrála KP v rapidu".

K letošnímu ročníku se do restaurace U jezírka v Tuřanech u Slaného sjelo osm družstev, z toho dvě z Úholiček. Kromě nás postavily dva týmy také Říčany, po jednom Merkur Kladno, Slovan Velvary, DDM Slaný a domácí ŠK Zlonice.

Také letos jsme přijeli do Tuřan s odhodláním poprat se o čelné umístění. To platilo hlavně o silném A-týmu Caissy v sestavě Milan Mintěl, Pavel Otruba, Luboš Maršálek, Honza Framberk a Ondřej Vondrášek (průměrné ELO 1996), který podle soupisek patřil k favoritům, společně s Merkurem Kladno (1922) a „áčkem" Říčan (1948), obhájcem prvenství. Béčko Caissy, jehož barvy hájili Luděk Sedlák, Mirek Vaic, Petr Buriánek, Ota Aron a Jarda Kretschmer (průměr 1826), se řadilo do skupiny ostatních vyrovnaných týmů, které si to měly rozdat o další umístění a pokud možno znepříjemnit život i papírovým favoritům.

Jako kapitán B-týmu Caissy (kapitán samozvaný a nikým nevolený, jak tomu u těchto jednorázových akcí bývá) si dovolím popsat dění na dvaceti šachovnicích v tuřanské hospůdce především z pohledu našeho týmu, pokusím se však neztratit objektivitu i v případě hodnocení výkonů našeho áčka a ostatních soupeřů.

 


1. kolo - Caisse se úvod nevydařil, porážka áčka mrzí
Nemilá nehoda potkala áčko Caissy hned v prvním kole. Proti domácím Zlonicím jsme jasným favoritem, ale zápas se týmu vymkl z rukou. Jedinou výhru zapisuje na první šachovnici Milan Mintěl, za domácí však kontrují Pavel Čermák a hrající ředitel turnaje Jan Hrdlička, největší opora domácího týmu, takticky nastupující až na čtvrté šachovnici. Zbývající dvě partie končí remízami, což sečteno a podtrženo znamená nečekanou porážku 2:3. Těsnou porážkou vstupuje do turnaje i naše béčko v zápase s DDM Slaný. Na prvních třech šachovnicích má elovou převahu Slaný, my na posledních dvou. Tentokrát všechny partie končí podle papírových předpokladů. Já už v zahájení ztrácím pěšce, kterého Jirka Vaněček, dlouholetý kamarád a spoluhráč z týmu Roztok a později Úholiček, s gustem uzmul a v dalším průběhu mi nedal šanci. Další z našich dobrých kamarádů Jindra Trejbal poráží Petra Buriánka a do třetice prohrává Mirek Vaic v bojovné partii s Milošem Růžičkou, když se nespokojil s remízou věčným šachem a nakonec překročil čas. Ota s Jardou své partie vyhráli, ale i tak prohráváme 2:3, stejně jako náš A-tým. Zatímco u nás se celkem nic neděje, áčko může zbytečná ztráta mrzet, zvláště když ostatní favorité nezaváhali: Merkur poráží Velvary 4:1, Říčany své béčko 4,5:0.5.

 

2. kolo - Obrat k lepšímu, oba týmy Caissy vítězí
Áčko hraje jeden z klíčových zápasů a vede si skvěle. S prvním mužstvem Říčan vítězí přesvědčivě 3,5:1,5, když své soupeře přehráli Luboš, Honza i Ondřej, remízu připsal Milan, pouze Pavel, který evidentně není dnes ve své kůži, dovoluje soupeři snížit na přijatelný rozdíl. Pochlapil se i B-tým, drtíme Zlonice 4:1 a v průběžné tabulce máme stejně bodů jako Říčany a Slaný, naše áčko je dokonce půlbod za námi. V tomto kole poprvé zazpíval kanár, Merkur jím počastoval béčko Říčan a na čele tabulky má již tříbodový náskok.

 

3. kolo - Dvakrát Úholičky vs. Říčany, celkově plichta
Ve třetím kole svedl los hned dvakrát proti sobě mužstva Úholiček a Říčan. V obou případech hrají A-týmy proti soupeřovu béčku, dají se tedy očekávat dva jasné výsledky. A-tým Caissy však vítězí jen skromně a ztrácí cenných 1,5 bodu, když Pavel remízoval a Milan pokazil totálně vyhranou pozici a po hrubé chybě dokonce ještě prohrál. Stejným výsledkem končí i druhý zápas Říčany A - Caissa B. Na druhé až čtvrté šachovnici sice Říčany potvrzují svou výraznou elovou převahu, mně se však daří udržet o něco horší koncovku proti Martinu Pospíšilovi a Jarda Kretschmer, kterého turnaj zastihl ve vynikající formě, na páté šachovnici dokonce vítězí. Oba zápasy končí shodně 3,5:1,5 a paradoxně je v obou případech větší spokojenost na straně poražených. Nejvíce tyto výsledky hrají do noty kladenskému Merkuru, který tentokrát přejel 4,5:0,5 Slaný, náskok na čele tabulky navýšil na 4 body (zatím má úctyhodných 13,5 z 15!) a pasoval se do role největšího favorita. Zatím se zdá, že o druhé místo si to rozdají A-týmy Říčan (9,5) a Úholiček (9). Vzájemný zápas už mají za sebou, Merkur je teprve čeká. Hodně napoví hned příští kolo, kdy Caissa A vyzve lídra na souboj. Caissa B je po třech kolech zatím čtvrtá, má rovných 50 procent bodů (7,5) a vede vyrovnanou skupinu pronásledovatelů, těsně před Slaným, Velvary a Zlonicemi.

 

4. kolo - Caissa v euforii: Áčko poráží lídra, béčko naděluje kanára!
Do druhé poloviny soutěže vstupují oba týmy z Úholiček skvěle. Áčko poráží vedoucí Merkur a už podruhé vítězí nad týmem, který je právě v čele. Cenné jedničky vybojovali Milan s Honzou, půlky přidali Luboš a Ondřej. Bohužel Pavel je v krizi, takže nakonec „jenom" 3:2. Přes toto cenné vítězství áčko Caissy neudrželo své 3. místo. Na něm ho nečekaně vystřídal náš B-tým, který se s říčanskou rezervou nijak nepáral, rozdrtil ji 5:0 a uzavřel celkové skóre čtyř zápasů Úholiček proti Říčanům na pozoruhodných 13,5:6,5. B-týmu Caissy se zatím mimořádně daří, proti slabším soupeřům už podruhé dosahujeme výrazně lepšího výsledku než naše áčko. Situace na čele tabulky se tím značně vyrovnala, protože Říčany A porazily Velvary 4:1 a snížily náskok Merkuru (15,5) na dva body (13,5). V těsném závěsu jsou oba týmy Caissy (B-tým 12,5, A-tým 12).

 

5. kolo - V souboji Caiss měl favorit namále, těsné vítězství ale se štěstím uhájil
Navzdory průběžnému pořadí má před vzájemným zápasem dvou Caiss o něco lepší výchozí pozici A-tým, na který čekají v posledních dvou kolech přece jen lehčí soupeři, zatímco béčko má před sebou ještě vedoucí Merkur. Přesto si momentální situaci v tabulce užíváme plnými doušky, a tak před pátým kolem, v němž má dojít k bratrovražednému boji, se před zraky a slechy rozhodčího odehrává tento rozhovor: „Pánové, bývá zvykem, že když hrají v soutěži dva týmy z jednoho klubu, pouští ten slabší výsledek tomu silnějšímu. Nesleduji to a nevím, jak jsme na tom - předsedo, podívej se do tabulky, který z našich týmů je ten silnější." Rozhodčí Jindřich Trejbal si zacpává uši a směje se s námi. Je jasné, že v prestižním zápase si nic nedarujeme.
Je to boj, který díky Luboši Maršálkovi a Honzovi Framberkovi končí nejtěsnějším vítězstvím favorita. Naštěstí v B-týmu hraje ve velké formě Mirek Vaic, ve své partii přesvědčivě vítězí a snižuje na přijatelný rozdíl jednoho bodu. Ondřej Vondrášek s Jardou Kretschmerem podepisují remízu, a protože já ani Milan Mintěl nechceme v oboustranné časové tísni zbytečně riskovat, končí v nevyjasněné pozici remízou také partie na první šachovnici. Takže 3:2 pro A-tým. Velká škoda pro naše béčko, a hlavně pro Otíka Arona, že nevyužil hrubé chyby Honzy Framberka a pohrdl cenným skalpem našeho předsedy. Výhru měl doslova na dosah ruky: stačilo dát smrtící šach dámou na g6 (pěšec f7 byl vázán bílým střelcem) a v příštím tahu matit na g7, což viděla od svého pultíku snad i barmanka restaurace U jezírka. Tuto třešničku na dortu, kterou mohl korunovat svůj jinak spolehlivý výkon, však Ota bohužel nesezobl. Nemusí smutnit, to se občas stane i v „lepších šachových rodinách". Přesně stejný mat neviděl například ani jeden z aktérů partie Szabó - Reshewsky na turnaji kandidátů v Curychu 1953.
Merkur už podruhé vítězí bez ztráty květinky 5:0, tentokrát nad béčkem Říčan, kdežto Říčany A poráží Slaný „jen" 4:1. Tím Merkur znovu navýšil svůj náskok na čele tabulky na tři body (20,5 proti říčanským 17,5), na 3. místo se vrátil A-tým Caissy (15). Béčko ztrácí na bronzovou příčku pouhý půlbod, ale v příštím kole nás čeká rozjetý Merkur.

 

6. kolo - Hvězdná chvíle outsidera: Drtíme Merkur a mícháme pořadím na čele tabulky
Caissa B - Merkur 4:1! Samotný výsledek nejlépe charakterizuje naše senzační vítězství nad favoritem a asi největší překvapení celého turnaje. V tomto zápase nám vychází úplně všechno. Soupeř má na všech šachovnicích elovou převahu, přesto nedokáže vyhrát ani jedinou partii. Petr s Jardou drží černými cenné remízy, Mirek a Ota bílými plně bodují. Poslední partii celého kola dohrávám já s Jaroslavem Švadlenkou. V době, kdy máme oba na hodinách poslední minutu, v koncovce dámy proti dvěma věžím uplatňuji svou pěšcovou převahu a upravuji konečné skóre na skvělých 4:1. Pomáháme tím nejen sami sobě, ale i Říčanům, které vyhrály 5:0 nad Zlonicemi a vystřídaly Merkur na čele tabulky.
Průběžný stav před závěrečným kolem slibuje dramatický závěr. Vedou Říčany A 22,5, následují 2. Merkur 21,5, 3. Caissa B 18,5, 4. Caissa A 18, 5. Slaný 15, 6. Velvary 10, 7. Zlonice 8, 8. Říčany B 6,5. Scénář pro poslední kolo by nikdo nenapsal lépe. Říčany a Merkur si to rozdají v přímém souboji o prvenství, dva týmy Caissy budou na dálku bojovat o bronz. Naši soupeři jsou srovnatelní: Caissu A čeká Slaný, Caissu B Velvary. Také v posledním duelu bude o co hrát: Zlonice a B-tým Říčan si spolu zahrají o 7. místo.
 
7. kolo - Senzace dokonána: B-tým Caissy si došel pro nečekané stříbro!
Jestliže až dosud jsem se ve svém komentáři snažil o přísnou objektivitu, poslední kolo už musím komentovat zaujatě - z pohledu hráče a kapitána B-týmu Caissy. Všichni si uvědomujeme, že je před námi šance, která se nemusí opakovat. Dosáhneme-li aspoň stejného výsledku jako naše áčko, skončíme třetí - a to je výsledek, o jakém se nám před zahájením turnaje ani nesnilo. Chystáme se na své poslední soupeře, zjišťujeme, kdo proti nám usedne, jak hraje a jaké má výsledky, a navzájem se ujišťujeme, že nic nepodceníme. Brouka do hlavy nám nasadí Péťa Buriánek: „Pánové, když vyhrajeme 5:0 a Merkur prohraje, tak můžeme být i druzí. Při stejném počtu bodů rozhodne náš vyhraný vzájemný zápas." Je to tak, ale zatím jde o pouhou teorii, která může mít k realitě na míle daleko. Zaprvé nikde není psáno, že Merkur prohraje, a i kdyby: kanára Velvary nedostaly ještě ani jednou, minimálně bod získaly v každém zápase. Jde však o jedno z mála utkání, do něhož nastupujeme v roli favoritů, tak proč to nezkusit. Snažím se ale brzdit přehnaný optimismus - už se dnes mnohokrát potvrdilo, že papírovým předpokladům se nedá příliš věřit. Podle ela jsem mírným favoritem i já v partii proti Františku Hofnerovi. Jenomže můj příští soupeř dokázal mimo jiné v zápase s Merkurem porazit Jaroslava Švadlenku a v utkání s naším áčkem Milana Mintěla (vidíte, co všechno jsme si zjistili o svých posledních soupeřích). Kromě toho jsme se před časem už dvakrát utkali v soutěžích družstev a moje bilance z těchto vážných partií je 0:2. Tentokrát se však nacházím na vítězné vlně, hned v zahájení v nepříliš složité zápletce získávám figuru a za čtvrt hodiny připisuji svému týmu důležitý bod. Když končím, má už Petr Buriánek srovnané figury a vztyčeným palcem hlásí výsledek. Vedeme 2:0 a také zbývající tři partie se vyvíjejí více než slibně. Zato náš A-tým se potí proti Slanému: Luboš už dal svou partii s Jindrou Trejbalem za remis a Pavel Otruba si vypíjí svůj kalich hořkosti až do dna, dnes prostě nemá svůj den. Nakonec áčko přece jen dovádí svůj zápas do vítězného konce. V poslední partii Milan Mintěl udolal Jirku Vaněčka a stanovil konečný výsledek na 3,5:1,5, ale v tu chvíli už je jasné, že na medaili to stačit nebude. V našem zápase se totiž rýsuje kýžený výsledek 5:0, což Mirek, Ota i Jarda v rychlém sledu potvrzují. Končíme v euforii, navzájem si gratulujeme a čekáme na výsledek posledního utkání.
Zápas Říčany - Merkur je důstojným vyvrcholením turnaje, končí jako poslední a bojuje se do vyčerpání všech možností. Zápas rozhodují říčanské opory na druhé a třetí desce: Jaroslav Straka (s 6,5 body nejúspěšnější hráč turnaje) a Tomáš Vavřinec přetlačili své kladenské soupeře a zajišťují svému týmu přebornický titul. A my můžeme slavit podruhé, výsledek znamená pro nás nečekané stříbro.


Celkové pořadí KP: 1. Říčany 1925 A 26, 2. Caissa Úholičky B 23,5, 3. Merkur Kladno 23, 4. Caissa Úholičky A 21,5, 5. DDM Slaný16,5, 6. ŠK Zlonice 11,5, 7. Slovan Velvary 10, 8. Říčany 1925 B 8.


 

Jak se nám dařilo i nedařilo
Dovolím si zde ohodnotit nejenom naše úspěšné béčko, ale v krátkosti i A-tým Caissy. Pokud jsem něco snad viděl jinak než členové týmu, jistě mě kolegové v komentáři opraví. Áčko s výjimkou prvního zápasu všechny ostatní vyhrálo, dokázalo porazit Říčany i Merkur, přesto nesplnilo roli jednoho z favoritů. Hrálo se na partiové, nikoli zápasové body, a těsné výsledky 3:2 (3krát) a 3,5:1,5 (rovněž 3krát) v tomto bodování na lepší než 4. místo nestačily.
Kvalitní výsledek uhráli Luboš Maršálek (5,5 ze 7), Honza Framberk (6 ze 7 a individuální prvenství na 4. šachovnici) a Ondřej Vondrášek (5,5) na posledních třech šachovnicích. Kdyby se hrálo jenom na těchto třech prknech, slavila by Caissa A titul.
Milan Mintěl na první šachovnici (4 body) si sice poradil s nejsilnějšími protivníky, ale malá rozehranost (letošní sezonu družstev Milan vynechal) vedla k tomu, že vinou hrubých chyb ve vyhraných postaveních prohrál dvě partie s relativně slabšími soupeři. Tři blicky s autorem článku těsně před zahájením turnaje (prohrál jsem 0:3, nezapírám) byly na rozehrání málo.
Pavel Otruba (0,5) by turnaj nejraději vymazal z paměti. Tentokrát prostě nebyl v pohodě, problémy z domova se promítly do jeho partií a v takovém rozpoložení se špatně hraje. Šachy Pavel určitě nezapomněl, stačí připomenout jeho kvalitní výsledky za A-tým i B-tým v soutěžích družstev. Hlavně si, Pavle, nic nevyčítej, podobnou černou sérii zažil každý z nás, a koneckonců - jsou to „jen" šachy.

Hodnocení B-týmu Caissy napíšu s velkým potěšením. Náš výsledek byl určitě největším překvapením turnaje a pro většinu z nás, ač borce zralého věku, i jedním z největších šachových úspěchů. Nejsme naivní, abychom si mysleli, že jsme našemu áčku přerostli přes hlavu. Kdyby se stejný turnaj hrál desetkrát za sebou, s velkou pravděpodobností se devětkrát budeme dívat A-týmu na záda, ale tento turnaj byl zrovna ten desátý. Sešlo se všechno: pohoda, šachová forma i sportovní štěstí. Přesto si troufám tvrdit, a myslím, že předchozí řádky to jasně dokazují, že to byl úspěch perně vybojovaný a naprosto zasloužený. Mají na něm podíl všichni členové týmu, z nichž každý bez výjimky podal na své poměry nadprůměrný výkon.
Excelentně zvládl druhou šachovnici Mirek Vaic. Mirek hraje letos ve výborné formě (připomenu jeho skvělých 9 z 9 za B-tým v soutěži družstev) a potvrdil to i v Tuřanech. Uhrál 5 bodů ze 7 v přetěžké konkurenci (ELO soupeřů 3x přes 2000, 1x přes 1900), například Říčany i Merkur nasadily svá hlavní esa právě na druhou desku.
Své si uhrál na 3. šachovnici Petr Buriánek (3,5). I on měl velice těžké soupeře (2x ELO přes 2000, 2x přes 1900) a podržel tým v rozhodujících chvílích.
Dobře bojoval i bodoval na 4. šachovnici Ota Aron (4). Škoda té nedotažené partie s Honzou Framberkem, s ní mohl být výsledek nejen dobrý, ale vynikající.
Jarda Kretschmer byl naším žolíkem a na 5. desce řádil jako černá ruka. Za celý turnaj jen dvakrát remízoval, všechny ostatní partie vyhrál a ziskem 6 bodů ze 7 se stal individuálním vítězem na své šachovnici. Kluci, díky, byli jste skvělí!

 


 

Šachy s polibkem Caissy
Psát sám o sobě bývá vždycky ošidné, ale nemohu si pomoct - bez toho by článek nebyl úplný. Teď už to mohu přiznat: můj vstup do turnaje provázely nemalé obavy, jak zvládnu první šachovnici v nelehké konkurenci ratingově silnějších protivníků. První partii jsem prohrál, vše tedy začalo podle předpokladů. Pak se však stalo něco, co přichází jen výjimečně, vzácný okamžik prozření, možná to někteří sami znáte. Něco se zlomí a najednou se vám začne všechno dařit. Přichází nápady, získáte sebedůvěru, máte pocit, že vám narostla křídla. Umělce políbí Múza, sportovce Fortuna, šachisty líbá naše bohyně Caissa. Právě to se mi stalo v partii druhého kola. Podívejte se a potěšte se se mnou.

 


kliknutím zvětšit

Luděk Sedlák - Pavel Beran (Tuřany, KP družstev - rapid, 9.3.2013)
Severní gambit. 1.e4 e5 2.d4 exd4 3.c3 dxc3 4.Sc4 d6 5.Db3 Df6 6.Jxc3 c6 7.Jf3 h6 8.0-0. Na nezvyklé zahájení černý nezareagoval nejlépe a už stojí více než podezřele. Pro bílého je to pozice snů - těžko si představit za pouhého pěšce větší kompenzaci. Dalšími tahy mi soupeř ještě pomůže. 8... b5? 9.Jxb5 Ja6 10.Jbd4 Jc5 11.Dc2 Sd7 12.b4 Je6 13.Sb2 Dd8 14.Vad1 (s tahem e4-e5 čekám na okamžik, až černý zahraje Jf6, v tu chvíli bude mít větší sílu) 14...Jf6 15.Sxe6 (tím si už připravuji závěrečný úder) 15...fxe6 (o něco lepší, ale taky beznadějné bylo Sxe6, jak se lze snadno přesvědčit). V pozici diagramu můžete sami hledat nejrychlejší a nejefektnější cestu k výhře:

16.e5! Jd5 (po dxe5 je nejjednodušší 17.Dg6+ Ke7 18.Jxc6+ se ziskem dámy) 17.Dg6+ Ke7 18.Jf5+! exf5 19.exd6 mat. Koho by takový mat zdravě nenakopnul!

 

Tento polibek Caissy (Nedivte se: Koho jiného má Caissa líbat, než členy týmu, jenž ji má ve svém názvu?) odstartoval všechno to, co jsem popsal v předchozím odstavci. Přišly nápady, radost ze hry i sebedůvěra. Ve zbývajících partiích jsem ztratil pouhé dvě půlky, celkově získal 5 bodů ze 7 a spolu s říčanským Martinem Pospíšilem se stal nejúspěšnějším hráčem na první šachovnici. Přitom i tady platí to samé, co už jsem napsal při hodnocení celkového výsledku B-týmu Caissy. Kdyby se stejný turnaj hrál desetkrát za sebou, devětkrát se budou hřát na výsluní jiní. Ale to už víte z minulých řádků: tohle byl právě ten desátý... 

 

Těšíme se z cen za druhé místo (elegantní skleněné půllitry) a dokonce i z peněžité odměny. Pro celý pětičlenný tým je to jen symbolických 200 korun českých, ale máme z nich nefalšovanou radost - ještě nikdy jsme žádnou peněžitou cenu nevyhráli... O jejím využití máme jasno: padne na rozloučení se sezonou po posledním kole krajské soutěže družstev. Náš B-tým opouští Tuřany v šachové euforii z nečekaného úspěchu, totéž pochopitelně platí i pro vítězný tým Říčan. Byl to vydařený turnaj a věřím, že i ostatní účastníci strávili v Tuřanech příjemnou šachovou sobotu.


Dík za to patří pohodovému rozhodčímu Jindrovi Trejbalovi juniorovi, sympatickým pořadatelům ze ŠK Zlonice na čele s ředitelem turnaje Janem Hrdličkou, kteří s přehledem zvládali nelehkou dvojroli organizátorů turnaje i jeho aktivních účastníků, a v neposlední řadě i personálu příjemné restaurace U jezírka - ten nakládaný blaťák byl vynikající.

 

Za rok na viděnou!

 

A na závěr ještě pár fotek, dokumentujících šachovou pohodu v letošních Tuřanech.

  


názory k článku

Míla - 12.03.2013 21:48
Omlouvám se za chybičku při zakládání stránky, teď už všichni můžete vesele komentovat a diskutovat. Co se mne týče, k výkonu béčka v Tuřanech mohu jen gratulovat, a Luďkovi k té partii taky - výborná! Teď ještě to áčko aby přičinilo nějaký ten bod, a budu naprosto nadšen!
 
Marek - 13.03.2013 01:13
Mám z vás radost, chlapci.
 
Luboš - 18.03.2013 14:51
pěkná partie Luďku a i v ostatním máš asi pravdu. Já bych tedy v teamu B ještě jednou rád vyzdvihl výkon Jardy, skvělý výkon! Já osobně jsem si tam také pěkně zahrál a už dlouho jsem si v rapidu nezahrál tak hodnotné partie (téměř jak v normálním šachu), jako třeba tu s pány Vavřincem a Habadou. Výkon A teamu mi snad ani nepřísluší hodnotit a tak na závěr jen to, že v celkovém pořadí jednotlivců mít tři hráče v prvních pěti je fakt super!!
 
Luděk - 19.03.2013 08:46
Luboši, máš pravdu, Jarda hrál skvěle, ale velká pochvala patří i ostatním - to, s jakou sebedůvěrou a zodpovědností sehrál náš B-tým poslední dvě kola, zaslouží uznání. Druhé místo je pro nás životním úspěchem, historii nebude zajímat, že nenastoupila Vlašim, Neratovice nebo Kutná Hora. Pro vaše áčko velká škoda Pavlovy indispozice, tím větší, že při jeho standardním výkonu byste soutěž patrně vyhráli. Jenomže vy budete mít takových příležitostí ještě habaděj (Pavel se jistě brzy oklepe a zase to bude kosit, jak bývá jeho zvykem), kdežto béčko cítilo šanci, jaká se nemusí opakovat. Proto ta radost z výsledku a proto nakonec i tenhle článek, možná o něco více oslavný, než bývá v podobných případech zvykem.
 

Komentáře


09.02.2016
Radim v Aktuálně
21.01.2016
Martin M. v Aktuálně
22.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014

 

 

Anketa

 


vytvořeno pomocí Gaia CMS firmy Artemis webdesign © 2008 V