Marek V. - hodnocení C

Po zveřejnění Honzova hodnocení přispívám i já svým subjektivním pohledem na to naše Céčko. Některá slova možná budou pro někoho až moc krutá, každý vidí ty své partie samozřejmě jinak. Předem se omlouvám, kdybych se nějak dotkl Vašeho ega, ale opakuji, že toto je můj názor:
 
JAN FRAMBERK 3,5/10 35%
Na 1.šachovnici to je vždycky těžký, psychika dělá svoje a většina partií je spíš boj než umělecké dílo. Rozehrát partii, to Honza dovede dobře (teorii zahájení zvládá jako nikdo jiný), jenže pak jako by se začal bát, hraje až přespříliš opatrně (nebo naopak až moc divoce), prostě neodhadne tempo. Přesto si myslím, že minimálně 50% Honza uhrát měl a jeho výsledek i výkon neodpovídají jeho výkonnosti.
 
MAREK VLČEK 7/10 70%
No, u Marka jeden nikdy neví. Je schopen zazářit brilantní kombinací a pozičním manévrováním, zároveň však partii lehkovážně až lajdácky odtahá (spíš pasivně odšourá). Partie dobře rozehrané navíc dokáže, v pro něj tolik typické časovce, neuvěřitelně pohřbít. Výsledek je nejspíš průměrný (i přes vítězství na 2.šachovnici v celé soutěži).
 
MARTIN MACHÁČEK 3/3 100%
Martin se moc nenadřel, jeho výsledek se očekával a potvrdilo se, že svým šachovým myšlením (i přes různé experimenty v zahájení nebo právě proto) o třídu převyšuje soupeře z regionálního přeboru.
 
RADIM HATAŠ 2,5/7 36%
Všechny svoje partie Radim hrozně prožívá, což vypovídá o jeho neskonalém zájmu o pochopení pozice. Svým buldočím stylem přehrával daleko silnější soupeře, jen ten poslední krok je zatím nad jeho síly (možná ztráta koncentrace ve vyhrané pozici?). Na přechodu ze střední hry do koncovky by se taky dalo zapracovat. Hra výrazně lepší než výsledek, přesto uhrál víc, než si možná před sezónou myslel.
 
JOSEF HAVLÍK 4/10 40%
I přes občasné záblesky kombinační geniality upadl Pepa již dávno do šedi a průměru. Permanentní neuposlechnutí kapitánových doporučení během zápasu už patří bohužel k jeho koloritu. Pořád ho šachy baví, což je skvělé, ale už to není, co to bývalo. Takže Pepa výsledkově neoslnil.
 
PETR VORM 3/5 60%
Náš milovaný Chemik odvedl svou práci, ikdyž se někdy až nepochopitelně trápí. Většinu času prohospodaří přemýšlením nad samozřejmými tahy. Výsledek mírně převyšuje jeho výkonnost a záliba v křečovitých pozicích (na které se někdy nedá ani koukat bez újmy na duševním zdraví) je odrazový můstek, aby Chemik vyhrával spíš silou vůle.
 
OTO ARON 4,5/8 56%
Krotitel koní a velmistr výměn si hraje to svoje a vůbec ho nezajímá, co na to soupeř. Většina Otíkových partií má stejný scénář, což vypovídá o mezerách v teorii zahájení. Hraje ale zarputile a lstivě až do konce a bodíky získává se škodolibým úsměvem na rtech. Hodnotil bych mírně nadprůměrně.
 
ALENA HORÁČKOVÁ 4/11 37%
Alenka měla slibný start, útok na slabá pole f2 a f7 ihned po zahájení partie jsou její poznávací znamení. Sympatická je také její láska ke gambitům všeho druhu, o obětech figur ani nemluvě. Bohužel, když se soupeř dostane z jejích nástrah a hra přejde do pozičního lavírování, tam ještě tlačí bota. Výsledkově spíš podprůměr, zato experimentální hra zaslouží obdiv.
 
ZDENĚK PRECLÍK 5,5/7 79%
Pan Doktor operoval celou sezónu s řádně nabroušeným skalpelem, evidentně se bavil pokládáním různých nástrah. Jeho soupeři upadali do kómatického spánku, ze kterého by se nejraději ani neprobouzeli. Nadstandardní výkon.
 
ONDŘEJ HATAŠ 1/4 25%
Zdá se mi, že Ondra na šachy nějak zahořknul, nevím jestli ho to ještě baví. Svou sílu má, proto jsem od něj čekal víc, je to otázka rozpoložení a koncentrace. Každopádně zklamání.
 
MAREK ŠTVÁN 1,5/5 30%
Veselá pražská kopa odehrál víc partií, než se původně čekalo, a moc toho v nich neukázal. Strategické principy jsou mu cizí, přesto bojuje, hlavně však spíš se sebou samým. Výsledkově podprůměr, cením si však jeho ochoty hrát.
 
MICHAELA HATAŠOVÁ 1/6 17%
Z naší princezničky máme všichni radost. Trápí daleko zkušenější hráče, dokáže i vymyslet krásnou kombinaci, jen koncovka je pro ni pořád španělskou vesnicí (a pro koho není, že?). Nevím, jestli jsem od Míšy čekal víc, každopádně je příslib do budoucnosti.
 
PETR POTŮČEK a MICHAL HORÁČEK nehodnoceni (pouze 1.partie).
Dost možná jsem většinu z Vás nepotěšil, ale to bylo mým úmyslem, upozornit na drobné nedostatky. Přesto všechno jsem s výkonem Céčka spokojen, cíl jsme splnili (nesestoupit) a kromě zápasu s Hostivicemi byla ve všech prohraných duelech na dosah minimálně remíza (kdo by to před sezónou čekal, že?). Máme dobře poskládaný týn, kde zabere druhý, když se nedaří prvnímu. Uvidíme, co bude v nastávající sezóně, pár změn se chystá (odchody a příchody hráčů), kostra týmu by ale měla zůstat víceméně stejná. Všem hráčům Céčka děkuji za bojovný a obětavý výkon.
 
Marek Vlček, zástupce kapitána

PS: Prosím o ohodnocení mé zprávy od každého z Vás, abych příště nepsal takové bludy?!
 

Komentáře


09.02.2016
Radim v Aktuálně
21.01.2016
Martin M. v Aktuálně
22.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014

 

 

Anketa

 


vytvořeno pomocí Gaia CMS firmy Artemis webdesign © 2008 V