OPEN KV 08

Zdrávstvujťe továrišči.
     Oslava pálení čarodějnic a následující Svátek práce se dá prožít i úplně "obyčejným" způsobem a sice návštěvou světoznámého lázeňského města, kde jsme se zůčastnili otevřeného přeboru Karlovarského kraje, turnaje FIDE na 7 kol. Naše výprava (Honza, Marek, Ota, Radim a Míša) patřila k těm početnějším a každý z nás měl své cíle a ambice, které někomu vyšly a někomu ne. Nebudu hodnotit šachovou úroveň jednotlivých hráčů, neboť jsem měl tentokrát co dělat sám se sebou a na pozorování hry ostatních nebyl čas. Nejlépe z nás se umístil, chtělo by se napsat samozřejmě, Honza. Je to ostřílený harcovník a turnaje hrát prostě umí. Radim taky může být spokojen se získanými body (vypadá to, že už konečně dostane FIDE ELO). Ota nejspíš průměr , já také. Nakonec naše Míša, 2 body po 3 kolech s průměrem soupeřů kolem 2000, tak to už nemůže být náhoda. Sice poté vše prohrála, ale po lítém boji. Máme z Míši všichni radost.
     Tolik krátce k turnaji a nyní k životu. Ubytování v Hotelu Prima (kde se konal i turnaj) bylo prostě prima. Příjemná domácká atmosféra mi připomínala naši oblíbenou destinaci Hotel Maruška (zdravím Pepu). Vynikající česká kuchyně
nám nedovolovala návštěvu jiných pohostinství. Posezení do pozdní noci (i s přáteli z Kralup a z Bohemky) se také vydařila. A hraní společenských her nás ještě více sblížilo. Musím podotknout, že turnaj se konal na periferii města, ve čtvrti Doubí. Pro lovce senzací mám dobrou zprávu, ano, navštívili jsme i ruskou okupační zónu (rozuměj centrum). Švitoření východoslovanského národa se ozývalo prakticky na každém kroku, dvoujazyčné nápisy na obchodech byly zneklidňující. Necítil jsem se dobře v tomto mumraji, ikdyž všichni lidé okolo byli slušní a hodní (aspoň naoko). Nebudu dále rozvíjet toto téma, ať se každý přesvědčí na vlastní kůži.
     Co napsat závěrem? Hezký turnaj, kde hráči z Úholiček slavili premiéru a snad se za rok vrátíme. Rozhodně musím vyzdvihnout pořadatelskou činnost, prezence a ubytování byly zvládnuty doslova za 5 minut, to se jinde opravdu nevidí. Kdyby ještě pan rozhodčí byl na profesionální úrovni, nebylo by co vytknout. Ale to je bohužel častý kolorit v české kotlině (čest výjimkám). Takže až budete popíjet žaludeční likér Jana Bechera a k tomu zakusovat lázeňské oplatky, vzpomeňte si na jeden z mnoha turnajů, jehož návštěvu vřele doporučuju.
Marek

Komentáře


09.02.2016
Radim v Aktuálně
21.01.2016
Martin M. v Aktuálně
22.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014

 

 

Anketa

 


vytvořeno pomocí Gaia CMS firmy Artemis webdesign © 2008 V