Radim H. - hodnocení D

Slovo kapitána,

hodnocení družstva Caissa Úholičky „D“ a jeho účinkování v Regionální soutěži v sezóně 2006-7

Když píši toto hodnocení, tak se spokojeně usmívám a přemýšlím, zda je vůbec vhodné hodnotit jednotlivé hráče, kteří se podepsali pod další historický mezník v dějinách Caissy Úholičky. Hlavním posláním déčka je dávat nováčkům, mládeži a dětem možnost hrát vážné partie se silnými hráči, aby tím získávaly zkušenosti potřebné pro další výkonnostní růst. Také z tohoto důvodu platilo déčko podle průměrného koeficientu základní sestavy (1380) za nejslabší v celé soutěži.

Vzhledem k malému počtu družstev byl na losovací schůzi dohodnut následující systém:

Družstva sehrají základní část (7 kol) systémem každý s každým. Zde o pořadí rozhodnou pomocná hodnocení určená Soutěžním řádem a rozpisem soutěže.

V nadstavbové části bude použit vyřazovací dvoukolový způsob. Hrát se bude dle platného rozpisu a o vítězi jednotlivých dvojzápasů rozhodnou kritéria v následujícím pořadí:

1. Zápasové body z dvojzápasu
2. Skóre z dvojzápasu
3. Umístění v základní části
4. Vzájemný zápas v základní části
5. Los

První část našeho „malého zázraku“ se začala naplňovat, když jsme se po odehrání základní části ocitli na lichotivém čtvrtém místě. Byl to pro nás obrovský úspěch a radost nám nekazila ani skutečnost, že ve vyřazovacích bojích se na nás těšil vítěz základní části ŠK Kladno „E“ (prům. koeficient 1613), na jehož půdě jsme v prvním kole potupně rupli v poměru 5:0.

To co se dělo ve vyřazovacích bojích ale vyrazilo dech všem! V očích každého našeho hráče byla vidět odvaha a zarputilost, bojovnost a odhodlání nedat svou kůži lacino ani proti soupeři, jehož ELO bylo mnohdy o několik stovek bodíků vyšší. Výsledkem bylo vyřazení vítěze základní části a následný nervydrásající souboj o celkové vítězství s družstvem Merkur Kladno (prům. koeficient 1755!). První utkání jsme prožili jako ve snách a dodnes neumím vysvětlit, jak jsme mohli tak zkušené a silné družstvo navíc oslabeni o P.Potůčka porazit 4:1! V odvetě nám tedy stačilo uhrát 1,5 bodu a to se borcům z Úholiček podařilo!

VYHRÁLI JSME REGIONÁLNÍ SOUTĚŽ SK. „B“ V SEZÓNĚ 2006-7 !

HURÁ! HURÁ! HURÁ! HURÁ! HURÁ! HURÁ! HURÁ! HURÁ! HURÁ! HURÁ!


Hodnocení:

Petr Potůček – 50%

Často Petrovi říkávám, že se zlepšuje proti své vůli…J Všichni totiž víme,že šachy nejsou (aspoň prozatím) na prvním místě mezi Petrovými koníčky a zálibami. O to více je třeba obdivovat jeho výkon na první desce.

Radim Hataš – 22,22%
U mě je celá sezóna protkána řadou dobře rozehraných partií, dovedených někdy až k jednotahové výhře, které jsem nakonec dokázal ztratit. Jednoznačně nejslabší článek družstva! Snad jsem vše napravil alespoň koučováním a taktikou ve finálových bojích…

Mirek Vaic – 75%
Původně „vyhrožoval“, že jakožto čerstvý otec nebude moci hrát, ale díky bohu se ode mne nechal přesvědčit a stal se naším nejúspěšnějším hráčem. Svojí neprůstřelnost ztratil až v posledním kole (už bylo ale rozhodnuto). Není divu, že po Mirkovi pošilhávají kapitáni ostatních družstev, avšak já Ti Mirku pro příští sezónu nabízím 1. desku!!!

Ondra Hataš – 62,5%
Ondra i když neustále vyhrožuje, že skončí a že už ho šachy tolik nebaví, stal se základním stavebním kamenem našeho úspěchu a nebýt jeho bodů (především v základní části), nebyli bychom tam, kde jsme. Ať už se mu to líbí nebo ne, v jeho partiích je znát dlouhodobý trénink s Honzou Framberkem a s Mílou Vankou. Rád bych měl takového hráče v družstvu i příští sezónu.

Míša Hatašová – 50%
Míša se dlouho rozkoukávala, ale trpělivost se nakonec vyplatila. Vždyť kdo by čekal, že v posledních čtyřech partiích získá čtyři body?! Kdo by čekal, že si poradí s hráči s ELEM vyšším než 1700?! Dneska už je z desetileté holčičky zkušený a ostřílený matador, který čeká na svou šanci, a kterého se nevyplatí podcenit.

Miloš Hrubec – 70%

Milošovi patří velký dík za ochotu pomoci a nastoupit když je potřeba. Způsob, jakým získal některé body je ale hazardování s duševním zdravím přihlížejících…J Přesto bych si Tě Miloši rád nechal jako to pověstné „eso v rukávu“ i pro příští ročník.

doktor Preclík – 100%
O doktorově úspěšné šachové minulosti jsme věděli. Kdykoliv seděl za šachovnicí, trochu neskromně jsem počítal s bodem. Stydím se, že jsme takového hráče možná i „uráželi“ nominací v nejnižší soutěži na pátou desku.

Pane doktore, děkuji za pomoc a gratuluji k vynikající sezóně.
 
Tomáš Krupička a Michal Paprčka

Oba mají na kontě jeden nevydařený start za družstvo „D“.
Tomášův nesporný talent je bohužel zatlačován do ústraní očividným nezájmem a přebíjen snahou prosadit se ve fotbale či jiných sportech. Až se ale Tom rozhodne, věřím, že nás ještě všechny minimálně dožene.
Michal na rozdíl od Toma by zájem určitě měl, ale po přestěhování do Kralup nemá možnost tolik trénovat, ztratil se z očí Honzy Framberka a na jeho hře to začíná být znát.

Zbývá už jen Petr Krupička, kterému děkuji za to, že byl ochoten nechat se zapsat na soupisku a připraven pomoci (tak jako Blaničtí rytíři) až bude nejhůř. A Tomáš Hrubý, který před sezónou uvedl do ankety, že chce nastupovat na 100%, ale od té doby po něm není ani vidu ani slechu.


JEŠTĚ JEDNOU MI DOVOLTE VŠEM ZE SRDCE PODĚKOVAT. BYLO MI CTÍ MÍT V DRUŽSTVU TAKOVÉ BOJOVNÍKY A UŽ SE TĚŠÍM NA PŘÍŠTÍ SEZÓNU.

TUHLE JSME TOTIŽ VYHRÁLI VŠICHNI!!!


Příjemné prožití prázdnin a dovolených

přeje

Radim Hataš – hrdý kapitán družstva Caissa Úholičky „D“ 

Komentáře


09.02.2016
Radim v Aktuálně
21.01.2016
Martin M. v Aktuálně
22.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014

 

 

Anketa

 


vytvořeno pomocí Gaia CMS firmy Artemis webdesign © 2008 V