turecký deník

kliknutím zvětšit
Míša přebírá pohár pro vítězku MČR

V březnu tohoto roku se naše Míša stala mistryní republiky v kategorii D12(dívky do 12-ti let) a tím si vybojovala právo reprezentovat Českou republiku na nadcházejícím MISTROVSTVÍ SVĚTA MLÁDEŽE, které se uskuteční ve dnech 11. - 23.listopadu v Turecku. V tomto článku bychom Vás formou deníku rádi informovali o průběhu turnaje, o zdarech i nezdarech, zážitcích a zkušenostech z této mimořádné šachové události. Doufejme, že naše úholičská výprava ve složení: bojovnice - Míša, trenér - Míla  a táta - Radim, bude mít zážitky jenom příjemné a sladké, jako pověstný turecký med!

 

 


Cena orientu

Vůně orientu láká nejenom k relaxaci na pláži a poznávání jiné kultury. Restaurace a kavárny voní na několik metrů daleko a usměvaví prodavači nabízí pestrobarevné zboží. Na co si dát při nakupování pozor a co si z dovolené či šachového turnaje musíte rozhodně přivézt?


Čím a jak platit

Oficiální měnou je Nová turecká lira (YTL), která nahradila původní tureckou liru s šesti nulami (1milion tureckých lir byl 20 Kč). Její kurz je zhruba 1 YTL = 15 Kč. Jedna turecká lira se dělí na 100 kurušů. Platit můžete také eury i americkými dolary. Kreditní karty a šeky jsou ve většině lepších podniků akceptovány, ale na cestovní šeky dostanete ne příliš výhodný kurz. Peníze vyměníte v bance (bývají zavřené přes víkendy), na poště, v hotelu nebo cestovních agenturách. Bankomaty jsou časté, ale vydají vám hotovost pouze v lirách. V Česku a většině států Evropy nejsou liry směnitelné a nemají žádnou hodnotu, proto se doporučuje směnit jenom potřebnou částku.


Nákupy

Turecko je rájem pro milovníky nákupů. Ve všech turistických letoviscích najdete krytý bazar, tzv. bedestan, se stovkami stánků nabízejících zboží nejrůznějšího charakteru. Nepřistupujte však na první cenu, kterou vám obchodník nabídne. Smlouvání je nezbytnou součástí vašeho nákupu a obchodníci dokonce považují za urážku, pokud na smlouvání nepřistoupíte. Pamatujte, že obchodníci odvíjí své ceny jako podle národnosti, tak podle vašeho vzhledu. Máte značkové oblečení, tak budete mít daleko víc nadsazené ceny. Chce to zkrátka pevné nervy! Nesmlouvejte však nikdy v restauraci nebo hotelu, tam už se to opravdu nehodí.


Suvenýry

Mezi nejoblíbenější suvenýry dovážené z Turecka patří jednoznačně koberce vyráběné ručně v Antolii. Jejich cena se liší podle velikosti, vzoru a kvality materiálu. Dalším velkým lákadlem jsou měděné výrobky a keramika. Ženy budou potěšené výhodným nákupem poměrně kvalitního oblečení a originální pestrobarevné obuvi. Také zlato a šperky se v Turecku dají pořídit poměrně levně. V případě, že nakupujete u stánkových prodejců, však dejte pozor na jejich pravost. Nespoléhejte se ani na to, že vám prodejce vystaví speciální list. Gurmány potěší široký výběr nejrůznějšího koření, vynikající kávy a tabáku. Jestliže přemýšlíte o nákupu vodní dýmky, rozhodněte se ještě v Turecku. Jejich cena je zhruba třetinová oproti České republice a navíc výběr tabáku je snad nekonečný. Preferujete-li ve svém šatníku kůži nebo si jen chcete udělat radost koženou kabelkou, v Turecku si vyberete.


Orientační ceny

Turecké ceny jsou srovnatelné s cenami v Čechách. Odvíjí se od destinace a kvality restauračního zařízení. Za půllitr piva zaplatíte 25 Kč, stejné množství limonády seženete za cenu do 20 Kč. Šálek kávy stojí v přepočtu od 35 Kč do 45 Kč. Kopeček zmrzliny pořídíte za 15 Kč. Oběd v restauraci vás může vyjít poměrně lacino.
V Turecku se vám vyplatí také nákupy ovoce a zeleniny. O jejich kvalitě není pochyb a ceny jsou opravdu nízké. Za 1 kg rajčat zaplatíte necelých 10 Kč, stejné množství jahod seženete ani ne za dvojnásobek ceny.
Cizí měny jsou volně směnitelné, v zahraničním obchodě se využívá USD i EURO.


 

 


pátek 6.11.2009

Tahle horečka asi nebude cestovní

 

V naší milé EU byla zakázána výroba a prodej starých známých rtuťových teploměrů a klasických žárovek. Je to poněkud zvláštní, neboť adekvátní náhrady za žárovky obsahují velké množství rtuti!

Jeden takový rtuťový teploměr mi ve čtvrtek 5.11. ukázal teplotu 38,5! Tak tahle horečka určitě není cestovní! Honem vykoupit lékárnu a do pelechu, nebo si o Orientu nakonec nechám jenom zdát. Poslední šachová příprava se naší Mišce příliš nepovedla. Na Mistrovství Čech v Harrachově měla teplotu 39 a ze svých partií náladu na bodu mrazu. Výsledky zde...

 

CITUJI: "Vazeni rodice,
blizi se nam jiz start na MS v Turecku, zasilam Vam proto informace ohledne odletu a priletu. Sraz budem na letisti v Praze cca. 3h pred odletem, tedy okolo 11h. Dopravu do Prahy a zpet si zajistuje kazdy hrac samostatne. Pokud se nemuzete dostavit v tomto case, informujte prosim telefonicky Mgr. Sergeje Berezjuka tel. +420 777 264 077."

 

datumy a casy odletu a priletu na MS 2009:

 

TK 1768 11.11. Praha          Istanbul 13.45 17.15
TK 424 11.11. Istanbul        Antalya 19.10 20.25
TK409 23.11. Antalya          Istanbul 07.25 08.40
TK 1767 23.11. Istanbul      Praha 11.05 12.50


 

 


kliknutím zvětšit

Středa  11.11.2009, 11:11hod.


Tak tenhle časový údaj uvedený v nadpise obsahuje dostatečný počet jedniček, které by pravděpodobně znamenaly místo na stupních vítězů. My budeme skromnější a prozatím se spokojíme s tím, abychom ve zdraví přežili dlouhé cestování, pobyt v neznámé zemi a v pořádku se vrátili domů.

 

 


kliknutím zvětšit

Na letišti jsme se sešli včas, poslechli jsme si organizační pokyny vedoucího výpravy pana Sergeje Berezjuka a po odbavení a pasové kontrole jsme se s (ne)důvěrou svěřili společnosti Turkish Airlines. Naše „TŘI GRÁCIE“, Míša, Nela a Jitka se ihned naladily na společnou notu, štěbetaly, luštily křížovky, fotily, baštily, hihňaly se a především odmítaly jakékoliv pečovatelské snahy svých rodičů a doprovodů. Po klidném více než dvouhodinovém letu do Istanbulu jsme se dozvěděli, že toto město má téměř stejný počet obyvatel, jako celá Česká republika, a že by bylo velmi vhodné, abychom se drželi pohromadě a naší starostlivé“ kvočně“ v osobě pana Berezjuka, abychom se neztratili. Toto doporučení jsme si natolik vzali k srdci, že jsme takřka husím pochodem brázdili obrovské Istanbulské letiště, abychom se přemístili k terminálu pro vnitrostátní lety. No, a tady už začal ten proslulý TURECKÝ MUMRAJ, CHAOS! První, čeho jsme si všimli je, že při létání po Turecku bychom si do kabiny letadla mohli vzít s sebou kapesní nůž, revolver i granát. Osobní kontroly už nebyly takové, ale to neznamená, že by vše šlo rychleji a snadněji. Čekání na nástup do letadla a čekání na start bylo velmi dlouhé a předznamenalo velký časový skluz, který jsme na cestě do cíle postupně nabrali. Ani let už nebyl tak klidný. Pozitivní je, že i během padesátiminutové pouti atmosférou jsme stihli povečeřet a posilněni dobrou Tureckou krmí sledovali pilotovy manévry nad Antalyí. V malé letištní hale už se člověk necítil tak maličký a zranitelný, jako v tom obrovském Istanbulském mraveništi. Na nás, doprovod už čekal mikrobus, zatímco naši mladí reprezentanti čekali na oficiální transfer ještě několik desítek minut.

kliknutím zvětšit
Některé děti byly ještě unavenější. Tohle je ze Srí Lanky

V mikrobusu nám pan Berezjuk shrnul všechny výhody ubytování mimo oficiální výpravu, tou největší je bezesporu nižší cena (za přibližně stejné služby), ocenili jsme ale i večeři, kterou jsme na rozdíl od dětí  ihned  po příjezdu do Kemeru, kde celé mistrovství proběhne, kolem 23. hodiny tureckého času ještě dostali. To děti ještě čekalo focení na kartičky a ani ubytování u nich neproběhlo tak rychle, takže se do postelí dostaly až někdy po 2. hodině.  To my ostatně taky, nás zase  pro změnu zdržela ochutnávka irské whisky od Míly Vanky. Koho by zajímalo, s kým je kdo ubytován, tak na trojlůžkovém pokoji pobývá středočeská sekce Vanka, Hataš, Matějovský, Iveta Pýchová bydlí s paní Rubešovou z Teplic a naše holky Nela s Míšou jsou podle přání spolu a pokoj s nimi sdílí ještě Karolína Zavadilová z Brna.

 

 


kliknutím zvětšit

Čtvrtek 12.11.2009


Přestože nás pan Berezjuk hned po příjezdu seznámil se skutečností, že v hotelu Sailor hlady rozhodně neumřeme, podařilo se nám ráno (nebo spíš dopoledne) přijít do jídelny zrovna v době, kdy akorát skončila snídaně a ještě nezačal oběd. Trefit se do takového momentu je vzhledem k rozpisu stravy takový malý zázrak – řekněte sami, kde se běžně jí 6x denně. Holt to chce příště vstávat dřív než v 10 hodin, nicméně omluvou je docela únavné středeční cestování – alespoň u pověstných úholičských ranních ptáčat určitě, to Maťa by spal do deseti, i kdyby se MS hrálo v Pravoníně. Po „snídani“ (zbylo aspoň kafe) jsme se rozhodli vypravit do 15 minut chůze vzdáleného hotelu Daima, protože však holky pod vedením pana Jánského dostaly stejný nápad, potkali jsme se v půlce cesty a vrátili se pak společně s nimi do našeho hotelu.  Do zahájení 1. kola se toho moc neudálo, jen oběd ukázal, že stravování tu je opravdu na vysoké úrovni: obrovské švédské stoly a nápoje všeho druhu (včetně alkoholických) zdarma, což platí i pro hotelový bar. Tak nějak nevíme, za co budeme utrácet peníze, zatím jsme zaplatili jen 10 Euro za heslo na internet, což je asi to jediné, s čím zatím nejsme spokojeni. Na celých 11 dní to je určitě částka přijatelná, nicméně signál je dost mizerný…  Na 15. hodinu jsme dorazili do hotelu Limra na úvodní kolo. V neskutečném mumraji (4 tisíce lidí jsou holt 4000 lidí) jsme nakonec naše děti našli a stihli je i vyfotit a povzbudit, záhy jsme ale byli vyhnáni na kraj sálu, časem do předsálí a později zcela mimo hrací prostory. Do hracích sálů se zhruba po 2 hodinách hry dostali už jen rozhodčí a hráči, takže i oficiální trenéři výpravy (Berezjuk, Jasný) znali jen výsledky, případně kusé informace od  těch, kteří už dohráli. Míša bohužel proti favorizované Rusce neuspěla, když pokazila zahájení, Nela si připsala první bodový zisk – se soupeřkou z Maďarska stála po zahájení výborně, o výhodu ale zbytečnými výměnami přišla a partie skončila spravedlivou remízou ve věžové koncovce. Večeře byla opět v místním duchu (to zas bude kilogramů navíc…) a dobré bylo i posezení v baru při místní karaoke show – jen nás trochu (hodně) štval kolísající signál inernetu. Spát se šlo tentokrát dříve, tj. přibližně v 1 hodinu, aby vůbec Maťa dokázal vstát a stihl včas Nelinu přípravu a rozbor partie u p. Jasného. O kilometr vedle se šlo spát o něco dřív, prý kolem 22. hodiny.

 

 


kliknutím zvětšit

Pátek 13.11.2009


Dnes je pátek třináctého! Od rána jsme už potkali snad dvacet černých koček! Iveta prohlásila, že to značí smůlu pro všechny naše soupeře. Budeme tomu tedy věřit. Po ranním obžerství pod blankytně modrým prosluněným nebem a přípravě na soupeřky (Míši sokyně je ze Srí Lanky, Nela se chystá na domácí hráčku), jsme se vypravili na 100m vzdálenou pláž plnou oblázků. Koupel ve Středozemním moři vyhřátém na 25 stupňů je pro našince v polovině listopadu opravdovým zážitkem! Užili jsme si to náramně a snad se nám alespoň trochu podařilo rozehnat chmury, nervozitu a trému, která se možná mohla s blížící se 15-tou hodinou v některých hlavách prohánět. Následovala rychlá sprcha na pokoji a zase ta velkovýkrmna. Iveta odvedla holky zpět k výpravě a my jsme jí neprozřetelně slíbili, že budeme pojídat místní speciality tak dlouho, dokud se nevrátí, abychom pak mohli spořádaně zasednout ke společnému obědu, UFF! Teď je 14:30hod. a do začátku 2.kola zbývá půl hodiny. Maťa sedí na balkoně a dopisuje deník, zatímco já (Radim) sepisuji zážitky z dneška. Míla se chystá na roli drzého paparazzi, řka, že se pokusí proniknout co možná nejblíže hracím sálům se snahou nafotit co, se dá...

 

 


kliknutím zvětšit
Nela Pýchová (Vlašim) před prvním kolem

Sobota 14.11.2009

 

Ráno jsme vstali poměrně brzy díky Maťovu neomylnému budíku. Spěchá totiž za Nelou do vedlejšího hotelu na rozbor a ranní přípravu na soupeřku. Včera v pozdních večerních hodinách se nám konečně podařilo aspoň trochu zkrotit zdejší wifi a uložili něco málo na web. U dobře vychlazeného Tuborgu jsme pak očekávali los dalšího kola a následně hledali v databázích informace o soupeřích.

kliknutím zvětšit
Míša až vzadu v rohu před prvním kolem. Fotografie pořízena s nasazením vlastního života...

Od rána fouká silný vítr, ale je příjemné teplo. Plánovanou koupel jsme raději odložili na neurčito. Po ranní pravidelné přípravě na soupeřky (Nelinka má Arménku, Míša hraje s Turkyní) jsme se vydali na procházku podél moře. Moře je asi jedinou atrakcí Kemeru, alespoň knižní turistický průvodce, který přivezl Míla Vanka, praví: „Kromě povalování na pláži, slunění a koupání se zde nedá nic moc dělat, a pokud cestujete individuálně, uděláte nejlépe, když toto místo prostě celé vynecháte." Kniha také varuje před plážemi přeplněnými výletníky, to ale není případ listopadu, byť má voda stále příjemných 25°C...

kliknutím zvětšit
Pohled do hracího sálu poprvé a bohužel asi i naposledy

V hotelu Sailor vládne pořád idyla, krásné prostředí a jídlo i pití zdarma dělá své, to samé platí i pro hotel, kde bydlí děti. Co nás ale začíná štvát (mírně řečeno), jsou neustále se stupňující kontroly a zákazy, které již včera večer vyvrcholily tím, že nás ochranka hotelu nepustila za dětmi, když tam nebydlíme. Pan Berezjuk slíbil situaci řešit, nicméně zatím neúspěšně: Maťa se ráno za Nelou dostal, pan Trapl za Honzou Rubešem bohužel nikoliv. Ředitel hotelu je prý ochoten pouštět dovnitř neubytované za 15 Euro na den, což je pochopitelně neakceptovatelné. V Kemeru vůbec vidíme, že Turecko je v podstatě vojenský stát, přísné ochranky jsou na každém kroku, alespoň kolem organizace MS určitě. Snad se s tím nějak popereme. Další kolo začíná právě teď (15.00 místního času), tak držte palce - včera byly dvě remízy, dneska by se hodily dvě výhry.

 

 


kliknutím zvětšit
Areál hotelu Sailors - naše základna

Neděle 15.11.2009


A zase to nádherné paprsky slunce prozářené ráno. Venku ani mráčku, téměř bezvětří. V hotelové restauraci už se vaří voda na čaj, kuchaři míchají vajíčka s uzeninou, černooké servírky prostírají stoly. I kočky loudilky, kterých je všude plno, už se protahují a začínají spokojeně příst. A do toho všeho Maťův BUDÍK! Je to zvláštní, ale ačkoliv je to signál určený především Ondrovi Matějovskému, Já (Radim) a Míla vstanem vždycky dřív než úspěšný trenér vlašimské mládeže. Dneska se určitě půjdeme koupat, neboť hladina moře je klidná jako Tálinský rybník a dokonce i rybáře lze potkat mezi různobarevnými oblázky, jimiž jsou místní pláže posety. Hodinky právě ukazují 10:20 a holky jsou u svých trenérů, kde se připravují na své dnešní sokyně (Míša má soupeřku ze Sýrie, Nelinka pak bude bojovat s Argentinkou).

kliknutím zvětšit
takhle se rodí tento deník

Ve 13 hodin zdejšího času můžeme potvrdit, že koupat jsme se skutečně šli a že to stálo za to. Voda v moři si pořád drží příjemnou teplotu, prý na rozdíl od hotelového bazénu, kam se neúspěšně snažil naše holky nalákat nejmladší člen české výpravy Honza Chlebek z Frýdku-Místku. Jako největší vodomil se tradičně projevil Míla Vanka, který si tradičně dal svůj oblíbený kilometřík. Po koupeli odvedla Iveta holky na jejich hotel, během té doby pokračovali Radim s Maťou na deníku a také došlo na dvě přátelské blicky. Oběd jsme tradičně neošidili a poseděli jsme na sluníčku více než hodinu. Drzost jedné z žebrajících koček vystoupala až na takovou úroveň, že nám v jeden okamžik znenadání skočila na stůl a pokusila se (neúspěšně) zmocnit našeho oběda... Právě nyní, v 15 hodin místního a 14 hodin vašeho času, začíná 4. kolo - držte palce!

 

 


kliknutím zvětšit

Pondělí 16.11.2009

Ráno jsme si mohli trochu pospat - vzhledem ke dvoukolu se dopolední rozbory samozřejmě nekonaly, a tak Maťa nemusel natahovat budík. Po snídani si šel Míla tradičně zaplavat do moře, ostatní se přesunuli do „novinářské" místnosti v hotelu Limra fandit našim reprezentantům. To probíhá tak, že čekáme a občas získáme nějaké ty informace od Stanislava Jasného, který má přístup do hracích sálů. Také už jsme mohli sledovat některé české borce na onlinu, to ostatně vy v České republice taky. Po obědě a krátkém odpočinku jsme se na naše oblíbené místo vrátili a mimo jiné v těchto minutách (18.50 zdejšího času)  doplňujeme deník.

kliknutím zvětšit
hyeny číhají na kořist

Uznávám, že pro čtenáře deníku je to dnes nuda, ale opravdu se nic mimošachového neděje - dvoukolo je holt dvoukolo. Pro pobavení alespoň uvedu historku z úvodu pobytu. O náročném cestování na trase Praha-Istanbul-Antalya-Kemer jsme už psali, pro všechny to bylo dost únavné. Nejhůř na tom byli vedoucí a hlavně děti z Frýdku-Místku, které čekala i dlouhá ranní cesta vlakem - všichni tak museli vstávat kolem půl čtvrté. Malý Matyáš Marek byl po příjezdu do hotelu unaven natolik, že při čekání na vyřízení nezbytných formalit usnul tak tvrdě, že když se ráno probudil v posteli, divil se, jak se tam dostal a co to má na ruce. Na ruce měl identifikační náramek a do postele se dostal tak, že ho tam spícího odnesli. Ještě předtím ale našeho reprezentanta museli vzbudit, aby ho pořadatelé vyfotili na registrační kartičku, to si ovšem ráno vůbec nepamatoval! Jo, nemají to malí šachisté lehké...

 

Večer se na tradiční posezení k baru nepřesunul Radim. Důvodem byla nepříjemná viróza, nebylo mu vůbec dobře a všichni věříme, že se ráno probudí a nepřijde o plánovaný celodenní výlet.

názory k článku

Milan M. - 25.10.2009 16:29
Přeji pěkný výsledek a zážitky
 
Luděk Sedlák - 26.10.2009 20:55
Míšo, přeju Ti dobrou formu, bojuj a neprodej svou kůži lacino! Účast v takové soutěži je úspěch, jakého drtivá většina z nás nikdy nedosáhne. Proto si to užij a zahraj si pěkné šachy.
 
Tomáš Hruška - 27.10.2009 08:05
Míšo, budu držet palce, hraj všechno naplno tak, abys měla sama před sebou čisté svědomí a ony se dobré výsledky dostaví. Z případných neúspěchů si těžkou hlavu nedělej, na nápravu máš ještě času dost!
 
Renča Šťastná - 27.10.2009 13:57
Míšo, i já Ti přeju všechno dobré a úspěch!Ať to dopadne jakkoli, tak jsi stejně nejlepší :-))
 
míša - 30.10.2009 20:17
Díky moc, s touhle podporou to určo půjde snáz =D
 
Renča Šťastná - 31.10.2009 20:07
To bych řekla :-). Pak dej vědět a napíšem něco do Regionu.... Taťka už to zná :-))
 
Marek - 06.11.2009 12:52
Ať se Ti tam Miško daří a věřím, že budeš dělat celé Caisse jen čest a slávu. Jsme na tebe všichni hrdi.
 
M.Filipová - Pravoní - 10.11.2009 19:58
Míšo, i já Ti přeji úspěšné učinkování na MS. Bezvadnou formu a ukažte (myslím Tebe a Nelinku z Vlašimi) jim, jak hrají v Čechách malé holky šachy!!!
 
Maťa - 10.11.2009 22:01
Už se těším na slibovanou hruškovici! :-)
 
Radim - 10.11.2009 23:06
Hlavně aby se mi nerozlila v kufru :-)
 
Renča Šťastná - 11.11.2009 08:17
Tak šťastnou cestu všem!!!
 
Babička a děda - 11.11.2009 22:02
Miško, přejeme Ti hodně štěstí a dobrých tahů. Držíme palce, máme Tě rádi.
 
Radim - 12.11.2009 00:22
Tak jsme teprve teď živí a zdraví dorazili na místo a Míša snad už spí. Cesta byla opravdu náročná, podrobnosti budou následovat. Zítra od 14:00hod. vašeho času držte palce...
 
Honza F. - 12.11.2009 10:39
Super, těším se na další zprávy...taktéž držím palce. Přeji klidnou mysl a přesnou a rychlou ruku (hlavně v časovce). Žádné slitování se soupeřkami a kdyby se nějaký tah náhodou nepovedl, tak se nic neděje, určitě se to dá bojovností, urputností a vynálezavostí napravit.
 
Mamka - 12.11.2009 11:33
Míšo, hodně štěstí, pevné nervy a ostatní už půjde samo :)) Moc na tebe myslím a držím palce. Pa, mám tě mocinky moc ráda.
 
sestřenka Deniska - 12.11.2009 13:12
Ahoj Miško, ty jsi nejlepší šachistka kterou znám a vím, že jim to tam nandáš. Přeju ti hodně štěstí a přivez domů nějakou tu medaili, držíme ti palce tvoji Bohuňáci
 
Radim - 12.11.2009 14:35
Sláva! Máme připojení a nikdo nás nevyhání ani jinak neatakuje. Je to tu jako v ohromném mraveništi a neskutečný zmatek podporovaný mentalitou Turků coby pořadatelů!!! Míša hraje s nějakou šestou nasazenou, ale obávám se, že o šachách moc nepřemýšlí...
 
Honza F. - 12.11.2009 14:39
Tak v 1. kole Míša zasedla k šachovnici s 6. nasazenou Valievou Rufinou z Ruska, elo 1942. Co mám zprávy tak v hracím sále je přes 4.000 lidí, je horko a dusno, nedýchatelno. Jako na všech turnajích, tak i tady 1. den panuje zmatek. Problémy jsou s připojením na internet a tak zatím chybí aktuality od Radima. Snad se vše uklidní a vše bude fungovat jak má. Držme Mišce palce....co si vzpomínám, tak za poslední rok 1-2 hráče elo 1900 porazila a 5-6 odremizovala....takže dnešní souboj není předem ztracený. Šance na pěkný výsledek nevidím vůbec špatně, listina účastnic je podobná jako běžné turnaje na které hojně jezdíme.
 
Renča Šťastná - 12.11.2009 15:11
Ani nevíte, kde všude vás sledují, vy borci z Libčic, tak do toho! Držím pěsti
 
Míša - 12.11.2009 16:09
Průběžné info:Jak taťka říkal, na hotel jsme přijely opravdu pozdě. Dospělí jsou ale na hotelu asi kilometr od našeho a z letiště v Antalii jeli také dřív a zvlášť od nás. My jsme přijeli o hodně pozdějc než-li oni a tak jsme se (náš pokoj-Nela pýchová, Karolína Zavadilová a já) dostali k spánku až okolo 03:12. Dobře jsme se prospali a také se zašli podívat na hotel rodičů. 1. kolo je asi náročné pro všechny. Taky se mi dnaska nedařilo a s 6. nasazenou jsem to tzv. \"projela na plné čáře\". Táta říká, že mi o nic vlastně nejde, jen ona mě musí dokázat, že je lepší (má elo 1942). Snad se zítra bude dařit víc, jinak průběžné informace rovnou odtud najdete na WWW.SACHYVLASIM.CZ. Zítra zase nbapíšem =) Tak čau zejtra a držte prosím palce dál... =D
 
Lucka - 12.11.2009 18:57
Miško, palce držíme všichni !!!!
 
Babička a děda - 12.11.2009 19:39
Nic si z toho Miško nedělej. Potřebuješ se zaklimatizovat a forma se dostaví. Máš na to!!!!!!!!!!!!!!! Palce i pěsti budeme držet všichni. Pa
 
Renča Šťastná - 12.11.2009 20:06
I my ve Statenicích držíme palce, vždyť nic jinýho neděláme :-))
 
Mamka - 12.11.2009 23:10
Nevadí, že se první partie nepodařila asi tak, jak bys chtěla. Zítra jim to nandej :-) Doufám, že přes plyšáky co by talismany vidíš na šachovnici a těším se, jak budeš vyprávět až se vrátíš. Pa, jo a kup mi turecký med, jo? Pa, mám tě ráda.
 
Honza F. - 13.11.2009 19:22
Když to čtu, tak všechno to zní zajímavě, užívejte si to. Když se vrátím o 20 let zpět (do věku Míši) tak jsem bojoval o 3. místo v okrase Praha západ v jídelně v Roztokách, samozřejmě, že všechna vydávací okýnka byla zavřená...takže jsem si vystačil se svačinou od mamky. Jak dopadlo 2. kolo?
 
Honza F. - 13.11.2009 20:05
Tak mám neoficiální zprávu, že Míša ve 2. kole remizovala...což znamená první historický zisk z MS pro náš oddíl...
 
Radim - 13.11.2009 20:53
Konečně máme trochu signálu. Míša dnes remizovala a dostala od SRÍLANČANKY nějaký dárek. Škoda, že nás nenapadlo vzít taky nějaké suvenýry třeba pohlednice. Dneska už nás nepustili k hráčům ani na dohled a problém měli i trenéři :-(. Doufejme, že už si Míša zvyká a že už bude přemýšlet i o tom co se děje na šachovnici. Všem mám od Mišky vyřídit díky za podporu...
 
Mamka - 13.11.2009 21:14
Miško, veliká gratulace! Jen tak dál, jsi šikulka. Však si taky můžu palce umačkat a nejsem asi jediná :)
 
Jirka Halla - 13.11.2009 21:22
Míšo gratuluju k prnímu zisku a držím Ti všechny 4 palce, ani nemůžu chodit ani nic dělat rukama.
 
Radim - 14.11.2009 16:34
Tak Nelinka Pýchová už vyhrála. Míša prý má pěšce míň a bojuje o holý život v horší koncovce :-(
 
Radim - 14.11.2009 17:31
Tak Míša prý prohrála :-(. Snad to vyjde zítra...
 
Mamka - 14.11.2009 20:27
Míšo, nevěš hlavu, natož sebe :)) Je to jen hra, ale určitě by sis zasloužila ještě nějaký ten bodík za tu snahu, co jsi do šachů vložila... Však ono to ještě přijde, vydrž :) :*
 
Babička a déda - 14.11.2009 20:46
Michalko, jsme na Slovensku, ale jak to jde čteme tátôv deník a sledujeme hru. Stále držíme palečky, nezoufej -" první vyhrání z kapsy vyhání". Nedej se zastrašit a čestné bojuj. Téšíme se na tebe. Babička, déda Petr, Romča a Oliverek
 
Míša - 15.11.2009 17:00
Čtvrté kolo už mám na štěstí za sebou. Bylo dost vyčerpávající, tak jsem si za odměno odnesla 1. celý vysloužený bod. Nelinka Pýchová taky vyhrála a Jitka Jánská remizovala. S jedním a půl bodu si za chvilku čestně odkráčím rovnou do teploučké postýlky, protože zítra nás všechny čeká náročné dvojkolo. Pozítří máme ale celý den volný, tak si asi uděláme výlet do Antalye a navštívíme delfinárium. Také se pokusíme co nejvýhodněji smlouvat. Jo a mami, žádný turecký med se v těhlech končinách najít asi nedá, ale mám pro tebe ... No prostě překvapení =D tak ahoj a vydržte si ty palečky žmoulat ještě dál. Tak pa a aktuální info by mělo být k nalezení zase zítra přesně tady. Ahoj
 
Babička a déda - 15.11.2009 17:24
Gratulujeme, vše se v dobré obrátí. Mnoho štéstí do zítťejšího dvojkola. V delfináriu to bude určitľé moc hezké, tak si to užijte. Pa
 
Majda a Luboš - 15.11.2009 17:47
Míšóó, hurááá !!! Tak a jedeme, ať máte holky pokoj s největším počtem bodů. Zítra čeká hodně práce, ale v úterý budou KOLÁČE !
 
děda Míla a babička - 15.11.2009 18:20
Ahoj Míšo, víš jak jsme na tom s počítačem a klávesnicí, tak se přiznáváme, že diktujeme: myslíme na tebe a držíme palce ! Na zítřek budeme muset se zaťatými palci i spát, když tě čeká tak náročný dvoukolový den ! Huráá do boje.
 
Honza F. - 15.11.2009 18:36
Gratuluji k prvnímu vítěztví....jen tak dal...
 
Mamka - 15.11.2009 22:50
Připojuji se ke gratulacím! I Janíček se mně každý den ptá, kdy už budeš mít dohranou partii , pídí se po výsledku a z každého úspěchu má velikou radost :) A jak to, že nemají v Turecku turecký med?? jak by řekl pan Kaplan.... "To je čurpes" :D Nic mi nemusíš vozit, stačí mi, když přivezeš v pořádku sebe :*
 
Renča Šťastná - 16.11.2009 08:09
Bude ještě líp, Míšo, jsi šikulka šikovná a sama víš, jak je to u šachovnice proměnlivé. Nevzdávej to a věz, že ty palečky žmoulat vydržíme :-))
 
Radim - 16.11.2009 11:39
Po dvouapůl hodinách hry ještě všichni hrají, ale podle slov trenérů krom Nelinky stojí všichni včetně Míši podezřele.
 
Míša - 16.11.2009 12:15
Tak jsem zase vyhrála, Nelinka remizovala a Jitka to bohužel prohrála. Po druhém dnešním kole zase napíšeme =)
 
Majda a Luboš - 16.11.2009 12:22
Jupííí !!!! Tak od pěti hodin ZASE !!! Zkus to Mišulko, máš naši plnou podporu, i když nevíme, jak ti jí tam máme poslat. Luboš to bere jako samozřejmost, že jsi vyhrála, prý jsi tam kvůli tomu jela..., tak mu pak doma nad šachovnicí ukážeme, "jak je to jednoduchý".... cha , cha
 
Renča Šťastná - 16.11.2009 12:23
Super !!!
 
Honza F. - 16.11.2009 15:05
Odpoledne Míšu čeká Dadello Aleksandra, 1708F z Polska. Je to soupeřka, která je mírnou favoritkou. Myslím si, že partie s podobnými soupeřkami ukáží jak na tom Míša opravdu je. Budu držet palce....bylo by hezké získat vítězný hetrik a v dalším kole nastoupit proti silné soupeřce z top20.
 
Míla - 16.11.2009 15:48
Myslím, že tahle partie favorita nemá, ta polská holčička sice hodně hraje a pozice staví dobře, ale tím výčet jejích zbraní končí, dost přehlíží taktiky a ve střední hře dostává na frak. Asi rozhodne fyzička a pohoda, uvidíme (řekl slepý ...).
 
Honza F. - 16.11.2009 16:37
No uvidíme...a jak jsme na tom s fyzičkou a pohodou? No tak to jsme rád, že tato partie nemá favoritku, věřím tomu, že ji Míša přepočítá a nebo nastraží nenápadnou léčku...
 
Radim - 16.11.2009 18:58
Tak Míša bohužel...
 
Majda a Luboš - 16.11.2009 19:17
Míšo NEVA! Ve středu budeš zase sbírat bodíky! Vzpomínám, jak se Honza Framberk nabízel, že s tebou bude chodit běhat, aby se ti vylepšila fyzička, ale nějak k tomu nedošlo... V každém případě si zítra užijte výlet a ve středu se zase budeme těšit. Pa, samozřejmě Tě zdraví i děda Míla a babička Eva
 
Babička a děda - 16.11.2009 20:16
Míško, škoda. Moc jsme ti přáli další bodík. Vím, že tě to mrzí, ale nepanikař. Zítra si odpočineš a zase to půjde. Nejsi spálená od sluníčka? Na fotce to tak vypadá. Nezapomeň se mazat! Ahoj
 
Petr H. - 16.11.2009 20:41
Ondra Matějovský poslal obrázky z Turecka, jsou na http://petr99.rajce.idnes.cz/MS_Turecko_2009/ .
 
Rudolf Krieblů - 16.11.2009 22:51
Pěkné počteníčko. Konečně něco více než strohé 1:0 nebo 0:1 a třicetisekundové telefonáty na Turky s klasickým.... tak, jo, tak čau (Tadeáš Kriebel).
 
Rudolf Krieblů - 16.11.2009 22:51
Pěkné počteníčko. Konečně něco více než strohé 1:0 nebo 0:1 a třicetisekundové telefonáty na Turky s klasickým.... tak, jo, tak čau (Tadeáš Kriebel).
 
Mamka - 17.11.2009 00:23
Miško, jsi moc šikovná! Věřím, že i když se nakonec Štěstěna přikloní na stranu soupeřky, že jim ten bodík nedáváš zadarmo a pořádně je potrápíš, ať mají na co vzpomínat :) Jo a nenech se obměkčit slzičkama, hraj tvrdě, ale tak jak jsi zvyklá a jaká prostě jsi.... slušně, s úsměvem a jako kdyby jste byly dlouholeté kamarádky. Jsi naše sluníčko :-*
 
Mamka - 18.11.2009 07:35
Ahoj Miško, tak konec lenošení a šup do práce, BOJUJ, máš na to! A kdyby tě náhodou napadlo..... "Co to tady pořád ta máma plácá, vždyť šachům vůbec nerozumí"..... obě bychom věděly, jakou by jsi měla pravdu :D Ale na druhou stranu už tě nějaký ten čas znám a vím, jak ohromný človíček jsi. Už jako miminko jsi byla neuvěřitelná bojovnice. Mám tě ráda a držím všechny palce :*
 
Renča Šťastná - 18.11.2009 12:46
Moc pěkný fotky! Držím pěsti, jako pořád :-)
 
Radim - 18.11.2009 16:50
Tak Míša remis a Nela vyhrála
 
Míša - 18.11.2009 17:05
Ale zase žádná sláva. Soupeřku jsem odremizovala věčným šachem, protože to vypadalo moc nebezpečně. Jestli někoho zajímá, co jsem hrála za zahájení, tak podle Míly to byl skotský gambit přecházející do moderní varianty dvou jezdců v obraně. Tak zítra se budu muset trochu víc snažit =) Tak ahoj a jen pište dál.
 
Majda a Luboš - 18.11.2009 22:02
Ahoj Míšo, sice nevíme o čem mluvíš, ale my ti to věříme. V každém případě už máš 3 bodíky a zítra k nim přidáš další, tedy čtvrtý. Palce si žmouláme, neboj ! Máme ti vyřídit velký pozdrav od Dáši Ch., dnes zpovídala Luboše, tak jí tvou reprezentaci řádně popsal. Tak pa a zítra ať je zase bojovná nálada.
 
Renča Šťastná - 19.11.2009 08:46
Ani já nevím, o čem je řeč, ale to nevadí. Ani nevíš, Miško, kde všude Ti fandí :-))
 
Jarda P. - 21.11.2009 17:30
Tak jak se to vyvíjí dál? Hodně štěstí tobě i ostatním českým hráčům a sekejte je! Zatím Jarda ps: Rozluštil jsem již první kódované obrázky.
 

Komentáře


09.02.2016
Radim v Aktuálně
21.01.2016
Martin M. v Aktuálně
22.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014

 

 

Anketa

 


vytvořeno pomocí Gaia CMS firmy Artemis webdesign © 2008 V