Úholičky "A" - Příbram "B" - Mílovo hodnocení

Hodnocení zápasu s Příbramí (ještě večer za tepla, po pořízení partií do Fritze):

 

Moje partie proběhla bez většího vzruchu, jednu chvíli jsem měl malou výhodu, ale zkušený soupeř to postavil pevně a já jsem nevěděl, co dál. Nakonec jsem po zjednodušení vybojoval celkem s přehledem remízu – ale o ničem dalším se mi ani nesnilo.

 

Tomáš zkušeně postavil černými "ježka", soupeř se do ničeho nepustil (dokonce třikrát zopakovali pozici) a tak nakonec zkusil hrát Tomáš i když rovnováha nebyla výrazněji porušena. Bohužel ve 40. tahu Tom překročil v rovné pozici čas a soupeř si všiml L.

 

Vláďa hrál opět nesmírně bojovně i později v objektivně prohrané pozici kladl soupeři obtížné problémy a soupeř to nakonec nezvládl. Koukat se na to sice byly nervy, ale nakonec to dopadlo dobře. Ještě tak přidat trochu solidnější poziční hru a bude to výborné.

 

Jirka opět – už po několikáté – nezvládl zahájení, v ostré pozici zahájil protiútok bez dokončeného vývinu a byl po zásluze ztrestán, i když soupeř to nehrál moc přesně a odpor měl být podstatně delší a tužší. Ale Jirka má zjevně jiné starosti, to se stává ...

 

Honza – bohužel taky už po několikáté – dokázal z trochu lepší pozice nejprve přejít do trochu horší koncovky a tu pak skoro bez odporu prohrát. Vůbec tomu nerozumím ...

 

Milan zahrál černými tak, jak ho pamatujeme v lepších časech, soupeř si v Philidorce vůbec nezahrál a byl pozičně přejet. Škoda, že Milan nechtěl hrát víc, dvě nevydařené sezóny mohly být po zásluze zapomenuty!

 

Totéž platí o Luďkovi, i když soupeř hodně pomohl. Na zadních šachovnicích je účinnou zbraní i pouhé vytvoření nějakého složitějšího problému, soupeři to moc nezvládají.

 

Marek tentokrát hrál jaksi zakřiknutě a po zakolísání v zahájení, kdy mohl sebrat pěšce a vyzkoušet, jestli měl soupeř nějakou kompenzaci, bohužel prošel bez povšimnutí okolo zisku čisté kvality (20...Jg4+! 21.Dxg4 Dxe1) a pravděpodobné výhry. Bez pěšce ve zjednodušené pozici to už bylo těžké.

 

Celkově družstvu nemohu mnoho vyčítat, generál po bitvě by mohl navrhnout jednu či dvě změny v sestavě, ale přiznejme si to, v naší současné formě jsou soupeři prostě lepší – většinou ne o moc, ale stačí to.

 

Příště do Bakova nepojedu (jsem v Rakousku na běžkách), sestavu dá dohromady Jirka kvk Halla, naším úkolem je už asi jen odehrát slušný zápas. A v posledních dvou kolech se trochu pschicky zkonsolidovat na příští sezónu, přeci nejsme takovíhle srabi!

 

Všechny zdraví

 Míla

dost smutný kapitán áčka

 


Komentáře


09.02.2016
Radim v Aktuálně
21.01.2016
Martin M. v Aktuálně
22.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014

 

 

Anketa

 


vytvořeno pomocí Gaia CMS firmy Artemis webdesign © 2008 V