ÚHOLIČKY B - KRALUPY B 4,5:3,5

kliknutím zvětšit

Měli jsme před sebou  soupeře, který suverénně vedl tabulku.
Před zápasem jsem se s Luďkem těšil, že si prohodíme soupeře jako před týdnem v souboji týmů  A ale s obrácenými barvami. (hrálo  se Sedlák - Kopecký a Martinec -Halla) a mohlo dojít k Halla-Kopecký a Martinec-Sedlák.
Soupeř však přijel bez 2. šachovnice (Slapnička) ale jinak kompletní, takže došlo jen k tomu, že jsem hrál znovu s Martincem.

Na šachovnicích se od začátku rozhořel urputný boj hodný dvou soupeřů ze špice tabulky.
Gruber s Jindrou získal pěšce čímž nutil Jindru aby věren svému stylu hrál partii na výhru. Ruda černými s Popelkou obětoval v zahájení 2 pěšce za veliký tlak v centru kombinovaný s útokem na krále. Petr Vorm s Evženem Pospíšilem v sicilce  získal pěšce ale hrála se velmi složitá pozice s téměř kompletním materiálem na obou stranách. Pavel Otruba s Kopeckým zvolil černýma francouzskou, kde však v zápletkách začínající střední hry Kopecký obětoval figuru za 2 pěšce a útok na krále. Ivoš bílýma s Žambochem začal neobyčejně aktivně, protože už v 10 tahu měl 2 figury a pěšce na 4. řadě. Luděk hrál černými s Konvalinkou Grunfeldku a v průběhu střední hry získal pěšce. Martin Dungl bílými s Bulvou hrál aktivně, vnikl dámou do černé pozice a věrný svému způsobu hry v složitých zápletkách získal pešce. Já bílýma s Martincem jsem dal b3, ale hrálo se ostře hned od začátku  (4. g4).
Tak a teď se začly dít věci, naštěstí v náš prospěch. Ivoš využil chyby soupeře získal kvalitu, následně věž a celý bod. Kopecký s Pavlem nenašel výhru a remizoval opakováním tahů. Výborný začátek, protože nikdo v tuto chvíli nebyl ohrožen.
Pak remizoval Jindra s Gruberem a Martinec nenašel ve složité pozici nejlepší tah a nabídl remis, chvíli jsem váhal, protože bych získal pešce, ale soupeř by měl učitou kompenzaci, tak jsem to dal rozumně taky za remis. Ruda díky tlaku získal kvalitu za pěšce a i přes to, že mohl hrát na výhru jsme se rozhodli neriskovat a dali remis. V tu chvíli Martin dusil Bulvu a Petr Vorm a Luděk měli pešce navíc. Šlo teď o to přestát časovky a zůročit výdobytky pozic. Luďkův soupeř při přechodu do koncovky využil lepší pozice věží k zisku kvality, ale Luděk starý lišák postavil spolehlivou remis. Pak Martin po ještě zajímavějších zápletkách (Bulva dělal co mohl) převedl pozici do vyhrané věžovky s dvěma pěšci více - tím jsem vyhráli zápas. Petr v časovce udělal nepřesnost a ztratil kvalitu. Bojoval sice i s kvalitou méně, ale Pospíšil je zkušený rutinér.
Takže gratulace celému týmu za 4,5-3,5 za vynikající výkon a musím konstatovat, že Béčko zraje jako víno - čím starší tím lepší.
Tímto vítězstvím jsme trochu zdramatizovali špici tabulky, pomohli jsme trochu Odolce a Libčicím k teoretické možnosti ještě vyhrát celou soutěž.

 

Na závěr jsme vynechali tradiční Šmucrovy a skončili v hospodě v Úholičkách.
O skvělé náladě po utkání všech hráčů se snad ani nemusím rozepisovat.

 

Jirka Halla

názory k článku

Radim - 23.02.2009 08:37
Gratuluji Béčku k pěknému vítězství. Škoda, že jsme nevěděli o vaší přítomnosti v Úholičské knajpě, byly jsme totiž asi půl hodiny u Framberků a čekali až Honza nakrmí divou zvěř. Pak jsme nevěděli, kam se vrtnout a kde si léčit rozervané a bolavé šachové srdíčko... Skončili jsme na Saigoně :-)
 
Lucka Jínová - 25.02.2009 17:00
Ahoj lidičky. Jen jsem vás chtěla pozdravit. Nikdo nejedete na pěkný rapid do Dobrovic v sobotu? Chápu, je to pro vás trochu z ruky. Jen jsem si říkala, že jsem vás dlouho neviděla a třeba už nikdy neuvidím, protože poletím do Ruska a třeba spadne letadlo a ... Mám nějakou cestovní horečku :-(( Je to všechno hrozně narychlo a tak jsem z toho taková nesvá ... Každopádně se mějte krásně!!!
 
Radim - 25.02.2009 17:23
Ahoj Lucinko. Předně bych chtěl pogratulovat ke krásnému umístění na MČR. fAKT SUPER!!! Držel jsem ti palečky u on-linu, jen škoda, že ten poslední krůček k titulu už nevyšel... Nevím jak ostatní, ale z Hatašáků do Dobrovic nikdo nejede. Zato se všichni těšíme na MČR mládeže do Koutů:-). Na jak dlouho letíš do země, kde zítra již znamená včera? Měj se moc krásně a třeba někdy naviděnou...
 
Lucka - 25.02.2009 18:01
Letíme tam s Katkou na Mistrovství Evropy - konkrétně do Petrohradu. Odlet 7. března, přílet až 21. Uff, taky nejsem zrovna z Ruska odvázaná, ale taková nabídka se asi neodmítá a už jindy nepříjde ... Jinak jsem měla štěstíčko na los v základní části (resp na barvy - dvakrát bílé, jednou černé) a pak už mě zastavila až ta Kačka, ale hrála fakt výborně, takže se za sebe stydět nemusím :) Ty Dobrovice mě mrzí ...
 
Radim - 25.02.2009 18:09
Tak hodně štěstí!!!
 

Komentáře


09.02.2016
Radim v Aktuálně
21.01.2016
Martin M. v Aktuálně
22.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014

 

 

Anketa

 


vytvořeno pomocí Gaia CMS firmy Artemis webdesign © 2008 V