Úholičky C - Libčice 3,5:4,5

Zprávička kapitána z 1. kola:
Hned v 1. kole jsme narazili na "spřátelený" klub ŠK Libčice nad Vltavou. Soupeř přijel oslaben, a tak se papírové předpoklady srovnaly a s mírným zpožděním mohlo vypuknout pravé a nefalšované derby.
Alenka po pár tazích soupeře přehrála, získala figuru, pletla matovou síť, snažila se získat dámu, ale pak se vše obrátilo, lacině figurku vrátila, soupeř se dostal na koně a partii zakončil ziskem věže v časové tísni.
0:1
Jarda rozehrál partii solidně, se soupeřem se přetahovali o důležité "punkty", partie mohla dopadnout jakkoliv, naštěstí soupeř přehlédl vidličku na krále a dámu.
1:1
Třetí jsem skončil já, zahájení bylo v pohodě, střední hra nicmoc,  pak přišla na řadu koncovka a přeskupení figurek, což jsem zvládl dobře, rozhodl jsem se zariskovat a partii hrát na výhru, ale soupeř mě postavil pod mat, který jsem vůbec neviděl a nebylo proti němu obrany.
1:2
Mirek rozehrál partii hodně nestandartně, útočil na soupeře a přitom měl krále ve středu šachovnice, pak dlouze zarochoval a "obětoval" kvalitu, vždy využil situace a soupeři něčím hrozil, až nakonec se dočkal a po oběti figury, pěkně vyhrál.
2:2
Radim celou partii hrál rovně, soupeř se snažil Radima zatlačit svojí pěchotou, což budilo hrůzu, ale jen optickou. Partii Radim zlomil v náš prospěch až v oboustranné časovce, když se mu náhle figurky rozehrály.
3:2
Petr zahrál svoji oblíbenou "grunfeldku", obětoval pěšce s tím, že bude hrát aktivněji, což se zprvu zdálo být dobré. Jenže časem se vše vyměnilo a soupeři zůstal pěšec, který nezadržitelně zamířil do dámy.
3:3
Marek se v partii snažil být jako vždy vtipný, bohužel ani v jedné pozici nemohl své nápadité nápady zúročit. Pak v časovce odevzdal kvalitu a ještě nějaké pěšce a dá se říct, že bylo po partii.
3:4
Výsledek zápasu zůstal na Ondrovi, věděl, že musí vyhrát. Jenže figurky na šachovnici, byly tak nešikovně postaveny, že všechny cesty (krom triviálních chyb) vedly do remizového přístavu. Ondra to zkoušel, snažil se, bohužel nestejnobarevní střelci jsou nestejnobarevní střelci.
3,5:4,5.
Co závěrem??? Taková těsná porážka mrzí nejvíce. Nic si z toho nedělejme, sutěž teprve začíná, ještě jim ukážeme kdo je Caissa Úholičky C.
Honza F.

Komentáře


09.02.2016
Radim v Aktuálně
21.01.2016
Martin M. v Aktuálně
22.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014

 

 

Anketa

 


vytvořeno pomocí Gaia CMS firmy Artemis webdesign © 2008 V