uvod_se _vydaril_jen_napul

 

Tak jako se našemu áčku vstup do dalšího ročníku krajského přeboru nadmíru vydařil, tak se nám druhé kolo nepovedlo. Ale popořádku. V prvním kole jsme v neděli 16.10.2011 přivítali doma družstvo Sokola Kolín B (průměrný rating základní sestavy o 27 bodů lepší než náš). Jenže zatímco my jsme nastoupili prakticky v základní sestavě, soupeř musel pro obsazení posledních tří šachovnic sáhnout poměrně hluboko do své, na rozdíl od nás početné, soupisky.

Zápas se ovšem od začátku vyvíjel velmi přívětivě, a tak to i zůstalo po celou dobu jeho trvání. Dá se říci, že jsme ani na okamžik nebyli vážněji ohroženi a po prvních dvou bodech o vítězství už nebylo pochyb. Na první šachovnici Karlův soupeř ve strategicky obtížné pozici přehlédl typickou taktiku a ztratil spoustu materiálu. Na druhém prkně Honza Štursa sebral nabízeného pěšce v Morra gambitu, soupeře postupně přehrál, ale pan Souček v prakticky prohrané pozici kurážně obětoval figuru a najednou vznikla iracionální divočina. Bylo to stále ještě za Honzu vyhrané, ale nakonec zaplať pánbůh za věčňák, oba soupeři už toho měli tak akorát. Já jsem po posledních zkušenostech sehrál zahájení hodně klidně a čekal na soupeřovu chybu. Ta se skutečně dostavila, moji centrální pěšci se dali do pohybu a nakonec se konal i mat. Zabodoval i Radek, jehož soupeř v útočném zápalu a složité pozici přehlédl mezitah a postupně podlehl vynalézavě vedenému útoku.

Takže na prvních čtyřech šachovnicích tři a půl bodu - co chtít víc! I zbytek mančaftu zahrál velmi solidně, Tomáš i Petr stáli dokonce jasně líp, ale nakonec čtyři remízky a pěkných 5,5 bodu, navíc určitě odpovídajících průběhu utkání.

 

Zato na následující zápas s Bohemií Poděbrady v dobrém vzpomínat určitě nebudeme. V oslabené sestavě (bez prvních dvou hráčů) jsme tentokrát museli nastoupit my a kompletní sestava soupeře dávala na srozuměnou, že se bude bojovat. Kupodivu začátek ještě nevěstil obzvláštní problémy, jen Pavlova pozice s poněkud podivně obětovaným/ztraceným pěšcem se nezdála věštit nic příliš dobrého. Já jsem ale v celkem klidné variantě Nimcovičovy indické začal do pozice brejlit,  jak je mým zhoubným zvykem, a přestože pozice nenaznačovala žádné větší problémy, čas se mi začal neúprosně krátit. Taky Luďkův drak se mi moc nezdál, při různých rošádách vypadal tlak bílého o poznání nepříjemněji. Jako (příjemný) blesk z čistého nebe se ovšem v této situaci zjevil Pavel, třímající v ruce partiář - se svou výhrou, soupeř přehlédl typovou oběť kvality s následující vazbou a bylo hotovo.

Zatím Luboš s Martinem Veseckým partii zkušeně tlačil do cenné remízy, po hrubém přehlédnutí soupeře vyhrál i Honza Framberk, ale tím dobré zprávy skončily. Aleš přehlédl vazbu se ztrátou figury, další dlouhý odpor byl v podstatě jen symbolický. I Radek v dobře sehraném Svěšnikovovi přehlédl matový protiútok soupeře, já jsem celkem poklidnou partii neuvěřitelně zkazil dokonce až v koncovce, a matovému útoku podlehl i Luděk. Komedii omylů předvedl se svým soupeřem Tomáš, v oboustranné časovce se partie párkrát otočila, a i konečné Tomášovo vítězství bylo už jen náplastí na nepříjemnou, ale bohužel tentokrát zaslouženou porážku 3,5 - 4,5.

No, budeme se muset na příští zápas s Rakovníkem vyspat trochu líp, pravil kapitán Míla §:-(


názory k článku

Komentáře


09.02.2016
Radim v Aktuálně
21.01.2016
Martin M. v Aktuálně
22.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014
18.04.2014

 

 

Anketa

 


vytvořeno pomocí Gaia CMS firmy Artemis webdesign © 2008 V